diplomova_prace mainbanneruzkyweb

Diplomová práce

Přeměňte obyčejné zlato na vzácné umění. Vytvořte své OPUS MAGNUM!
Podklady ke stažení

Diplomová práce završuje další stupeň studia na fakultě.

Je mistrovskou prací. Jedná se o prokázání mimořádné zručnosti či dokonalosti, která vám umožní začít vlastní kariéru na poli umění nebo designu. Mistři mívají své žáky a následovníky.

Jedná se o práci progresivní. Demonstrujete v ní svoji schopnost samostatné tvorby a zřetelného stylového řešení. Pro vaše vyučující jste plnohodnotným partnerem. Jejich vztah k vám je spíše mediační, či facilitační. Projekty s největším potenciálem podpoříme vnitřním grantem.

Námět na téma diplomové práce si zpravidla přinášíte již v rámci portfolia prací k přijímacímu řízení. Jeho volbě věnujte velkou pozornost. Pohybuje se v intencích ateliérového profilu, ale má silně individuální charakter. Zadání práce by mělo východiska vašeho projektu představit detailněji. Je to příslib vašeho úsilí. Je to doklad počátku vašeho uvažování o celém projektu. Je měřítkem, zda se dílo podařilo.

Návod k volbě tématu diplomové práce a další důležité pokyny a dokumenty najdete v sekci Oznámení pro studenty.

V průběhu práce se může stát, že se váš projekt změní. Experiment, improvizace, a variování jsou běžnými složkami tvůrčí práce. To není problém. Je ale třeba vše reflektovat a popsat v doprovodném textu. Na magisterské úrovni se očekává zralá reflexe vašeho stylu.

Nezapomeňte na pečlivou dokumentaci vaší práce! Zatímco vaši konkrétní práci uvidí přímo malé množství lidí, dokumentace, kterou odevzdáváte, je přístupná veřejně. A OPUS MAGNUM si zaslouží také náležitou prezentaci.

Práci posuzuje vedoucí práce a oponent. Po odevzdání práce přichází na řadu adjustace a expozice práce. Shlédnou ji lidé v České republice a pravděpodobně i v zahraničí. Posoudí ji odborná i široká veřejnost.

Práce je školní dílo. Dohodneme se, kde bude deponována, a zda a kde ji případně znovu ukážeme světu.

Dílu zdar!