ArtCamp_main_kurzy_web

#designyoursummer

Naplánujte si své kreativní léto na Sutnarce.
O ArtCampu Přihláška

Láká vás příležitost strávit až tři inspirativní letní týdny v Plzni, setkat se s dalšími kreativními lidmi, načerpat zkušenosti od profesionálních umělců, připravit se na talentové zkoušky nebo jen tak rozvíjet svůj talent v různých uměleckých oborech? ArtCamp vám tohle všechno umožní.

Letní škola proběhne v termínu 10.-28. 7. 2023.

O kurzech

Kurzy mezinárodní letní školy umění ArtCamp jsou vhodné jako příprava na přijímací zkoušky a na studium umění na vysoké škole.

Účastníci letní školy si mohou podle své potřeby a zaměření nakombinovat různé kurzy a vytvořit si tak individuální rozvrh svého studia na FDU v celkové délce od jednoho do tří týdnů.

K dispozici Vám bude základní technické vybavení a dle charakteru kurzu i základní výtvarný materiál. Před zahájením kurzu budete informováni, jaké další vybavení a výtvarné potřeby si přinést.

Výuka probíhá od pondělí do pátku, zpravidla 8 vyučovacích hodin (po 45 min.) denně (kontaktní výuka + samostatná práce):

09.00 - 12.00 hod. / výuka
12.00 - 13.00 hod. / pauza na oběd
13.00 - 16.00 hod. / výuka

Čas výuky se může lišit v závislosti na konkrétní náplni kurzu. Většina kurzů zahrnuje i domácí přípravu, možná je i práce ve večerních hodinách (např. v rámci kulturních akcí apod.)

Výuka probíhá v ateliérech a studiích Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (Univerzitní 28, univerzitní areál ZČU v Plzni na Borech; v případě kurzu Design interiéru i dílna DEPO2015) nebo v plenéru. 

Výjimkou je kurz Digitální fotografie / masterclass, který proběhne v Centru současného umění DOX (Poupětova 3, Praha). Součástí tohoto kurzu nejsou žádné doplňkové služby (ubytování, stravování si tedy zajišťují účastníci sami).

Vždy v pátek odpoledne (cca 14 – 15 hod.) proběhne v ateliérech prezentace výsledků týdenní práce účastníků, po níž budou úspěšným absolventům kurzu předána osvědčení o absolvování. Podmínkou získání osvědčení je pravidelná docházka, aktivní účast v kurzu a splnění zadaných úkolů.

Prosíme věnujte zvýšenou pozornost jazyku, ve kterém bude kurz vyučován. Jsou-li u kurzu uvedeny dva jazyky, bude se v případě smíšené skupiny českých i zahraničních účastníků v kurzu hovořit oběma jazyky.

čj = český jazyk
aj = anglický jazyk
sj = slovenský jazyk
jp = japonský jazyk (s tlumočením do čj)

V přehledech kurzů, které jsou ke stažení níže, jsou kurzy bez označení úrovně v názvu či textu díky individuálnímu přístupu ke studentovi a výuce v malých skupinách vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Kolik to stojí?

Ceny našich kurzů držíme co nejníže, protože chceme, aby si letní studium na Sutnarce mohlo přijít vyzkoušet co nejvíce z vás. Chceme pro vás vytvářet inspirativní a mezinárodní prostředí, zprostředkovat vám důležitý kontakt s českými i zahraničními uměleckými osobnostmi, inspirovat vás. Mezi našimi účastníky jsme našli už mnoho jedinečných talentů, budoucích studentů a absolventů naší školy.

ArtCamp je naše srdcová záležitost a letní život na Sutnarce si bez něj už neumíme představit. Stanete se jeho součástí?

Pokud ano, bude se vám k výpočtu konečné částky za každý týden účasti hodit následující vzoreček:

cena kurzu + cena ubytování + cena legitimace MHD = super zážitky na ArtCampu

Možnosti zajistit ubytování na koleji nebo předplatit si legitimaci MHD samozřejmě nemusíte využít, pak se vás budou týkat jen částky za konkrétní kurzy, které si z naší nabídky pro jednotlivé týdny letní školy vyberete.

Můžete začít vybírat - seznam kurzů a jejich termínů a najdete níže.
Už máte rozhodnuto? Pak nezbyvá než vyplnit přihlášku, provést co nejdříve platbu a začít se těšit na své výjimečné léto na Sutnarce.

ArtCamp 2023 / kurzy

10.-14. 7. 2023

Art - Therapy - Ritual / host: Bart Van Dijck, BE 
Design for Future
Design šperku / šperkařské techniky 
Figurální kresba
Grafický design a plakát 
Keramický design 
Kyanotypie vs. digitální fotografie
Modelování / sochařský portrét 
Modelování pro designéry
Nová média
Serigrafie
Socha
Výtvarné řešení počítačové hry 
Zvuková tvorba / host: Matouš Hejl
3D modelování a 3D tisk      

 

17.-21. 7. 2023

Analogová černobílá fotografie
Animace / kreslená animace 
Architektura  
Design interiéru
Design šperku / masterclass / host: Kristýna Španihelová, SK 
Digitální fotografie
Fashion design 
Figurální kresba 
Grafický design a plakát / host: Ryszard Kajzer, PL 
Herní tvorba
Knižní vazba 
Komiks 
Litografie 
Malba / umělecké žánry 

 

24.-28. 7. 2023

Animace / loutková animace 
Design interiéru
Digitální fotografie / masterclass – DOX Praha 
Digitální malba 
Hlubotisk 
Ilustrace 
Kresba / host: Libuše Vendlová 
Logo a vizuální identita
Malba / výtvarné styly       
Storyboard / host: Miroslav Moc
Tradiční japonské techniky / host: Shizu Ara, JP
Videotvorba
Virtuální realita

Kurzy 2023 / anotace, ceny, informace