ArtCamp_main_kurzy_web

ArtCamp je zpět!

Naplánujte si své kreativní léto na Sutnarce.
O ArtCampu

Láká vás příležitost strávit až tři inspirativní letní týdny v Plzni, setkat se s dalšími kreativními lidmi, načerpat zkušenosti od profesionálních umělců, připravit se na talentové zkoušky nebo jen tak rozvíjet svůj talent v různých uměleckých oborech? ArtCamp vám tohle všechno umožní.

Nabídku kurzů pro ArtCamp 2023 pro Vás právě připravujeme.
Letní škola proběhne v termínu 10.-28. 7. 2023.

O kurzech

Kurzy mezinárodní letní školy umění ArtCamp jsou vhodné jako příprava na přijímací zkoušky a na studium umění na vysoké škole.

Účastníci letní školy si mohou podle své potřeby a zaměření nakombinovat různé kurzy a vytvořit si tak individuální rozvrh svého studia na FDU v celkové délce od jednoho do tří týdnů.

K dispozici Vám bude základní technické vybavení a dle charakteru kurzu i základní výtvarný materiál. Před zahájením kurzu budete informováni, jaké další vybavení a výtvarné potřeby si přinést.

Výuka probíhá od pondělí do pátku, zpravidla 8 vyučovacích hodin (po 45 min.) denně (kontaktní výuka + samostatná práce):

09.00 - 12.00 hod. / výuka
12.00 - 13.00 hod. / pauza na oběd
13.00 - 16.00 hod. / výuka

Čas výuky se může lišit v závislosti na konkrétní náplni kurzu. Většina kurzů zahrnuje i domácí přípravu, možná je i práce ve večerních hodinách (např. v rámci kulturních akcí apod.)

Výuka probíhá v ateliérech a studiích Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara (Univerzitní 28, univerzitní areál ZČU v Plzni na Borech) nebo v plenéru. 

Vybrané kurzy probíhají v DOX+ (Poupětova 3, Praha). Součástí těchto kurzů nejsou žádné doplňkové služby (ubytování, stravování si tedy zajišťují účastníci sami).

Vždy v pátek odpoledne (cca 14 – 15 hod.) proběhne v ateliérech prezentace výsledků týdenní práce účastníků, po níž budou úspěšným absolventům kurzu předána osvědčení o absolvování. Podmínkou získání osvědčení je pravidelná docházka, aktivní účast v kurzu a splnění zadaných úkolů.

Prosíme věnujte zvýšenou pozornost jazyku, ve kterém bude kurz vyučován. Jsou-li u kurzu uvedeny dva jazyky, bude se v případě smíšené skupiny českých i zahraničních účastníků v kurzu hovořit oběma jazyky.

čj = český jazyk
aj = anglický jazyk
sj = slovenský jazyk
nj = německý jazyk

V přehledech kurzů, které jsou ke stažení níže, jsou kurzy bez označení úrovně v názvu či textu díky individuálnímu přístupu ke studentovi a výuce v malých skupinách vhodné pro všechny úrovně pokročilosti.

Kolik to stojí?

Ceny našich kurzů držíme co nejníže, protože chceme, aby si letní studium na Sutnarce mohlo přijít vyzkoušet co nejvíce z vás. Chceme pro vás vytvářet inspirativní a mezinárodní prostředí, zprostředkovat vám důležitý kontakt s českými i zahraničními uměleckými osobnostmi, inspirovat vás. Mezi našimi účastníky jsme našli už mnoho jedinečných talentů, budoucích studentů a absolventů naší školy.

ArtCamp je naše srdcová záležitost a letní život na Sutnarce si bez něj už neumíme představit. Stanete se jeho součástí?

Pokud ano, bude se vám k výpočtu konečné částky za každý týden účasti hodit následující vzoreček:

cena kurzu + cena ubytování + cena legitimace MHD = super zážitky na ArtCampu

Možnosti zajistit ubytování na koleji nebo předplatit si legitimaci MHD samozřejmě nemusíte využít, pak se vás budou týkat jen částky za konkrétní kurzy, které si z naší nabídky pro jednotlivé týdny letní školy vyberete.

Můžete začít vybírat - seznam kurzů, jejich termínů a cen najdete níže.
Už máte rozhodnuto? Pak nezbyvá než vyplnit přihlášku, provést co nejdříve platbu a začít se těšit na své výjimečné léto na Sutnarce.