book_typo-událost_1920x825_2

Avigail Reiner BOOK OBJECT & FROM A TO Z

BOOK OBJECT

Práce designérky Avigail Reinerové představené na výstavě BOOK OBJECT umožňují divákovi vnímat knihy jako svébytné umělecké artefakty. 

Avigail Reiner je spoluzakladatelkou společnosti THE STUDIO, grafické firmy se sídlem v Tel Avivu, která se specializuje na design pro umění. Vystudovala Bezalelovu akademii umění v Jeruzalémě a magisterské studium kultury na univerzitě v Tel Avivu. Posledních 15 let se věnuje výuce vizuální komunikace a zároveň spolupracuje s předními umělci, kurátory, galeriemi a muzei v Izraeli.

 

FROM A TO Z

Zdá se, že neexistuje nic kontrastnějšího než hebrejské, arabské a latinské písmo. Nezní stejně, ani se nepíší stejným způsobem. Patří do odlišných zeměpisných oblastí a kontrastních kultur. Výstava představuje studentské práce z Holon Institute for Technology (Izrael), jejichž cílem je vytvořit mezikulturní dialog prostřednictvím tvaru psaných písmen. Ve světě, který se neustále mění, se zdá, že jedna věc zůstává konstantní – můžeme vizuálně komunikovat, aniž bychom rozuměli slovu.