ACKids_main_new_web

ArtCamp Kids

Sutnarka myslí i na mladé umělce ve věku 8 - 15 let. Nově si můžete vyzkoušet šest uměleckých disciplín v letních kurzech pro děti. Přidáte se k nám?

Aktuality

Fotografie a informace z průběhu kurzů ArtCamp Kids najdete na našem facebooku: @letni.skola.ArtCamp.Kids

Děkujeme všem mladým umělcům a jejich rodičům, že si vybrali právě kurzy ArtCamp Kids jako součást svého letního programu. Věříme, že se vám u nás líbilo a těšíme se na viděnou zase příště. Byli jste úžasní!

Prosíme také o vyplnění dotazníku, který je pro nás důležitou zpětnou vazbou a pomůže nám letní kurzy pro děti dále vylepšovat a připravit pro vás ještě lepší zážitky na příští léto :) 

Děkujeme

Praktické informace

Kontaktní osoba
MgA. Irena Henzl Velichová
+420 732 630 420

Harmonogram dne
Výuka probíhá každý den od 8:30 do16:00 hod.
Příchod dětí: 8:00-8:30 hod. na vrátnici FDU, kde si je převezme lektor/odpovědná osoba.
V průběhu kurzu budou probíhat kratší pauzy na svačinu a hodinová pauza na oběd.
Odchod dětí po skončení kurzu - rodiče si své děti vyzvednou nejdéle do 16:30 hod.

Stravování
Účastnický poplatek hradí 1x teplé jídlo denně (oběd) a pitný režim v průběhu celého dne.
Svačiny si děti budou nosit vlastní.

Čestné prohlášení
Před zahájením kurzu nebo nejdéle v první den kurzu prosím doneste / zašlete e-mailem (ivelicho@fdu.zcu.cz) podepsané Čestné prohlášení o zdravotním stavu a účasti dítěte na kurzech ArtCamp Kids. Formulář je ke stažení níže, rodiče přihlášených dětí ho obdrželi společně s dalšími instrukcemi k zahájení kurzu i e-mailem.

Závěr kurzu
V pátek 12. 8. bude program ukončen společnou odpolední výstavou, na kterou jsou srdečně zvány rodiny i kamarádi malých umělců. Užijeme si společně vernisáž. 

Ke stažení

První letní umělecké kurzy pro děti na Sutnarce jsou tu!

Kdy: 8. - 12. 8. 2022

Pro koho:
Děti a mládež 8 - 15 let

Kde:
Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara (Univerzitní 28, Plzeň - konečná tramvaje číslo 4 - Univerzita) 

Jeden tvořivý den děti stráví i v Západočeské galerii v Plzni (Pražská 13, Plzeň -  zastávka tramvají číslo 1, 2 - náměstí Republiky), která je partnerem projektu.

Za kolik:
2 900 Kč je cena, která zahrnuje účastnický poplatek, veškerý materiál pro tvorbu v kurzech, pitný režim, oběd.

Sleva na sourozence - máte-li doma více uměleckých duší, ušetříte 15% z ceny kurzu druhého a dalšího dítěte. Do poznámky v přihlašovacím formuláři prosíme uveďte "sourozenec". 

Maximální kapacita každého z kurzů je 8 účastníků
Výuka je tedy velmi individuální a i díky tomu není nutné, aby děti měly s vybraným oborem předchozí zkušenost. 

Projekt ArtCamp Kids je realizován za finanční podpory města Plzně. 

Jaké kurzy proběhou?

  1. Knihařina: Vytvoř si svůj deník! 
  2. Komiks: Vyprávěj příběh obrázky! 
  3. Interiérový design pro děti: Postav si tajný pokoj! 
  4. Malba: Objev s námi magii barev! 
  5. Keramický design: Pojď experimentovat s porcelánem! 
  6. Akční umění: Buď akční umělec! 

Podrobnosti k náplni kurzů si můžete přečíst níže.

Na co se můžete těšit?

Knihařina: Vytvoř si svůj deník!

Ateliér: Kniha a tvarování papíru

Lektorka: Eva Majerová

Obsah kurzu:
Vítejte ve světě knižní tvorby. Zajímá vás, jak vzniká knížka? Přitahují vás notýsky všech druhů a barev? Chcete si vyrobit vlastní deník, zápisník nebo nápadité přáníčko? Pojďte se s námi naučit, jak na to.

Děti se v tomto tvůrčím kurzu naučí, jak vzniká jednoduchá kniha. Vyrobí si originální notýsky, pro které si sami připraví vlastnoručně obarvené nebo výtvarně zpracované desky a papíry. Zručnost a nápaditost si procvičí i při práci na jednoduchých pop-up skládačkách jako základu pro netradiční prostorová přání, ať už k narozeninám, svátku nebo k Vánocům.

Komiks: Vyprávěj příběh obrázky!

Ateliér: Komiks a ilustrace pro děti

Lektor: Ján Sorokáč

Obsah kurzu:

Kdo by neměl rád komiksy? Příběhy vyprávěné pomocí obrázků zvou čtenáře do barevného světa fantazie. Na jeden takový výlet se chystáme. Přidáte se k nám?

Děti se v kurzu prakticky i teoreticky seznámí se základy komiksové tvorby. Na stručné teoretické základy včetně informací o jednotlivých komiksových technikách a stylech (komiks bez textu, komiksový strip, atd.) navážou tvorbou vlastních krátkých komiksových příběhů. Naučí se například, jak rozvrhnout děj příběhu do okének, jak pracovat s kompozicí, pochopí vztah mezi obrázky a textem. Inspirací jim mohou být vybraná díla historického i světového komiksu, se kterými se během kurzu seznámí. Výuka bude vedena formou interaktivní diskuse a praktické tvorby.

Interiérový design pro děti: Postav si tajný pokoj!

Ateliér: Design nábytku a interiéru

Lektorky: Kristina Zejkanova a Denisa Böserová

Obsah kurzu:

Jak by vypadal pokojík přesně podle vašich představ? Nechte nás hádat:  Místo postele trampolína a na stěně žebřiny? Od stropu visí houpačka a z okna vede skluzavka až na dvorek? Falešná skříň je vchodem do tajné místnosti? Ale vážně – navrhování interiéru má svá pravidla a my vám ukážeme, jak na to.

Kurz nabídne dětem a dospívajícím možnost nahlédnout do práce interiérových a produktových designérů. Jeho cílem je podpořit dětskou kreativitu, představivost, manuální zručnost a schopnost přeměny návrhů z plochého znázornění do prostorového. Kurz bude probíhat prostřednictvím praktických úkolů vycházejících z procesu navrhování - od počáteční skici až po konečnou realizaci produktu či samotného interiéru.

Malba: Objev s námi magii barev!

Ateliér: Malba

Lektorka: Andrea Uhliarová

Obsah kurzu:

Milujeme barvy. Jsou všude kolem nás, mají své kouzlo, promlouvají k nám beze slov. Chcete s námi objevit jejich magii a zachytit ji jako malíři ve svých obrazech? Pojďme spolu malovat.

Kurz malby dětem umožní rozvíjet jejich tvůrčí individualitu, naučí je pracovat s barvami, prohloubí citlivost jejich smyslů ve vztahu k výtvarnému projevu. Pojem malby je natolik široký, že s sebou nese  i další témata, kterým se kurz bude věnovat – je to například orientace v ploše a prostoru, haptické vlastnosti materiálu nebo redukce elementů. Praktické úkoly budou postaveny na vlastní  motivaci účastníků, aby zejména oni sami pochopili důvod a další možnosti jejich užití. Práce v kurzu budou společně sdílené a konzultované, a to s přihlédnutím k potřebám každého dítěte.

Keramický design: Pojď experimentovat s porcelánem!

Ateliér: Keramický design

Lektorka: Markéta Kalivodová

Obsah kurzu:

Napadlo vás někdy, jak vlastně vzniká porcelánová váza, soška nebo třeba hrnek? A věděli jste, že je můžete vyrobit jak pomocí forem, tak ručně, podobně jako z hlíny? Pojďte si k nám obojí vyzkoušet a rovnou své výrobky i nazdobit podle své fantazie.

Během tohoto kurzu si děti vyzkouší různé způsoby práce s porcelánem včetně jeho dekorování. Budou mít výjimečnou možnost pracovat s tekutým porcelánem a poznat základní technologii lití do sádrových forem s následným spojováním jednotlivých odlitých částí. Navíc si budou moci vytvořit i vlastní sošku z plastického porcelánu technikou ruční modelace. Odlité výrobky si děti samy naglazují a vyzkouší si dekorování porcelánu a dalších materiálů různými dekoračními technikami.

Akční umění: Buď akční umělec!

Ateliér: Nová média

Lektorka: Eva Šindelářová

Obsah kurzu:

Jste akční? Máte hlavu plnou nápadů? Baví vás tvořit, vyrábět a nestydíte se ukázat, co ve vás je? Pojďme si spolu užít týden plný kreativity a zábavy.

Děti se v kurzu seznámí s různými podobami akčního umění (instalace v prostoru, akční malba, happening), které bude hravou formou podněcovat a rozvíjet jejich představivost a kreativitu v oblasti volného umění.  V úvodu kurzu se děti seznámí se základy akčního umění 50. až 80. let na české i zahraniční scéně. V praktické části kurzu proběhnou krátká denní výtvarná cvičení, která budou inspirována předními osobnostmi tohoto výtvarného proudu a provedou účastníky výše uvedenými podobami akčního umění. Děti si zdokonalí dovednosti práce s materiálem, prostorem a výtvarným projevem. Výstupem kurzu bude instalovaná expozice z výtvarných cvičení.

A co víc?

V průběhu týdne děti stráví jeden tvořivý den i v Západočeské galerii v Plzni.

Západočeská galerie v Plzni v rámci projektu ArtCamp Kids dětem představí svou činnost, prostory a především aktuálně probíhající výstavy. Pro účastníky campu budou připraveny celodenní hravé a tvořivé aktivity ve výstavách Michal Cihlář: Zátiší s hozenou rukavicí v prostorách Masných krámů a Kubišta, Pinkas, Sekal et al. Akvizice ZČG z let 2012-2021 ve výstavní síni „13“. Účastníci všech kurzů ArtCamp Kids zde najdou mnoho podnětů a inspirace pro vlastní kreativní tvorbu, kterou budou v galerii realizovat.

Podmínky rezervace a storno podmínky

Po vyplnění závazné přihlášky je kurz rezervován 14 dní -  v této době musí proběhnout úhrada kurzovného. Nestane-li se tak, přihláška propadá.

V případě písemného odhlášení se strany účastníka do 10 pracovních dní před zahájením kurzu, tj. nejdéle 25. 7. 2022, bude organizátorem uplatněn storno poplatek ve výši 20 % z celkově zaplacené sumy. Pokud za sebe účastník najde náhradníka, storno poplatek nebude účtován.

V případě pozdějšího odhlášení se zaplacené poplatky nevrací.
Pokud dojde ke zrušení kurzu ze strany organizátora nebo v důsledku vládního opatření kvůli případné koronavirové krizi, bude uhrazená částka vrácena v plné výši. 
V případě nemoci znemožňující účast dítěte na kurzu storno poplatky nebudou účtovány, bude-li nemoc doložena lékařským potvrzením.