Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Zaniklé a ohrožené kostely

Srdečně Vás zveme na tři listopadové vernisáže v rámci regionální linie LAND ART programu Plzeň - Evropské hlavní město kultury 2015. Postupně bude vytvořena síť kostelů, které budou propojeny stezkami.

Smyslem projektu není, ani nemůže být úplná obnova těchto staveb. Už samotný počet těchto záměrně devastovaných objektů je děsivý a jejich rekonstrukce nereálná. Jejich význam však spočívá dodnes v něčem jiném. Přes pohnutý osud v sobě uchovávají paměť. Paměť místa jako duchovního centra, jako shromaždiště lidí, kteří jsou schopni se zamyslet nad tím, co přesahuje jejich možnosti. Tento přesah nemusí být a také není pouze náboženský.

Jako první se otevřou brány Kostela svatého Václava v Hoře sv. Václava na Domažlicku, k vidění bude PROUD ČASU Jakuba Oravy. Vernisáž se koná v úterý 4.listopadu v 15 hodin.
Kaple Nejsvětější trojice v Novém Čechtíně u Mochtína na Klatovsku se otevře v úterý 11.listopadu v 15. hodin vernisáží projektu MODLITBY Štěpánky Kotkové.
LIDSKÁ KRAJINA Moniky Hrachové, která uzavírá trojici výstav, bude k vidění v Děpolticích u Dešenic na Klatovsku. Projekt zahájí vernisáž v úterý 25.listopadu v 15. hodin.

Na projektu pracují studenti ateliéru Socha a prostor prof. Jiřího Beránka.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E