K jako kumšt

S podporou Česko-německého fondu budoucnosti a za spolupráce Leerstandsoffensive kráčí Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v rámci projektu Kultura bez hranic - setkávání Čechy Bavorsko 2014 po nové cestě přeshraničního prezentování umění. Místem výstavy tentokrát není CeBB, nýbrž jsou to čtyři již léta opuštěné výlohy kolem hlavní ulice v Schönsee, které se dočasně promění v umělecké galerie.

V úterý, 4. listopadu 2014, bude v 17 hodin zahájena umělecká akce tak trochu jiného druhu. Čtyři prázdné obchody v Schönsee budou až do konce roku prezentovat české a bavorské umělce.

Začátek je v bývalém obchůdku rodiny Feierfeil na předměstí. Poté se pouliční vernisáž přesouvá před bývalou dílnu rodiny Bayer a před výlohy obchodu rodiny Geist. V bývalém obchodě rodiny Gradl na Hauptstr. 40 se bude konat zakončení akce s pohoštěním. Na každé stanici budou návštěvníkům sděleny informace o umělcích a o jejich dílech, která jsou zde vystavována.

Myšlenka V mnoha městech a obcích lze vidět prázdné výlohy. Mezi prázdnými objekty v regionu se nachází mnoho opuštěných obchodů
a krámků, které svými vyklizenými výlohami ukazují, jak moc se změnil obchodní život. Příkladné využití čtyř prázdných objektů pro účely dočasné prezentace umění má tuto změnu znázornit. V příštím roce by tento kreativní způsob dočasného užívání měl zakotvit i v jiných obcích na území Brückenland Bayern-Böhmen.
Umělci Všichni umělci pocházejí z Čech nebo z Bavorska a reprezentují široké pásmo uměleckých aktivit v regionu. Vystavují následující umělci: Hildesuse M. Reige / Mnichov-Schönsee, Milan Ďuriš / Plzeň, Květa Monhartová / Plzeň, Jana Vacková / Plzeň, Helena Vendová / Plzeň
a studenti Alena Krchová, Tereza Šmucrová, Renáta Žáková, Dominika Hourová, Lenka Šimečková, Alena Páníková, Michaela Peterková, Nikola Hrušková z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni z ateliéru Barbary Šalamounové. Další informace o umělcích a jejich dílech naleznete přímo na místě.
Výlohy – velké K ukazuje cestu Majitelé poskytli výlohy za účelem projektu k dispozici. Ve spolupráci s pomocníky z Schönsee a Eslarnu se výlohy proměnily ve výstavní plochy. Jim patří srdečné poděkování. Každý objekt je označen velkým růžovým K. Po setmění budou výlohy a obrazy do 21 hodin osvětleny.
Iniciátoři S podporou Česko-německého fondu budoucnosti a za spolupráce Leerstandsoffensive kráčí Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v rámci projektu Kultura bez hranic – setkávání Čechy Bavorsko 2014 po nové cestě přeshraničního prezentování umění.