Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

K jako kumšt

S podporou Česko-německého fondu budoucnosti a za spolupráce Leerstandsoffensive kráčí Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v rámci projektu Kultura bez hranic - setkávání Čechy Bavorsko 2014 po nové cestě přeshraničního prezentování umění. Místem výstavy tentokrát není CeBB, nýbrž jsou to čtyři již léta opuštěné výlohy kolem hlavní ulice v Schönsee, které se dočasně promění v umělecké galerie.

V úterý, 4. listopadu 2014, bude v 17 hodin zahájena umělecká akce tak trochu jiného druhu. Čtyři prázdné obchody v Schönsee budou až do konce roku prezentovat české a bavorské umělce.

Začátek je v bývalém obchůdku rodiny Feierfeil na předměstí. Poté se pouliční vernisáž přesouvá před bývalou dílnu rodiny Bayer a před výlohy obchodu rodiny Geist. V bývalém obchodě rodiny Gradl na Hauptstr. 40 se bude konat zakončení akce s pohoštěním. Na každé stanici budou návštěvníkům sděleny informace o umělcích a o jejich dílech, která jsou zde vystavována.

Myšlenka V mnoha městech a obcích lze vidět prázdné výlohy. Mezi prázdnými objekty v regionu se nachází mnoho opuštěných obchodů
a krámků, které svými vyklizenými výlohami ukazují, jak moc se změnil obchodní život. Příkladné využití čtyř prázdných objektů pro účely dočasné prezentace umění má tuto změnu znázornit. V příštím roce by tento kreativní způsob dočasného užívání měl zakotvit i v jiných obcích na území Brückenland Bayern-Böhmen.
Umělci Všichni umělci pocházejí z Čech nebo z Bavorska a reprezentují široké pásmo uměleckých aktivit v regionu. Vystavují následující umělci: Hildesuse M. Reige / Mnichov-Schönsee, Milan Ďuriš / Plzeň, Květa Monhartová / Plzeň, Jana Vacková / Plzeň, Helena Vendová / Plzeň
a studenti Alena Krchová, Tereza Šmucrová, Renáta Žáková, Dominika Hourová, Lenka Šimečková, Alena Páníková, Michaela Peterková, Nikola Hrušková z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni z ateliéru Barbary Šalamounové. Další informace o umělcích a jejich dílech naleznete přímo na místě.
Výlohy – velké K ukazuje cestu Majitelé poskytli výlohy za účelem projektu k dispozici. Ve spolupráci s pomocníky z Schönsee a Eslarnu se výlohy proměnily ve výstavní plochy. Jim patří srdečné poděkování. Každý objekt je označen velkým růžovým K. Po setmění budou výlohy a obrazy do 21 hodin osvětleny.
Iniciátoři S podporou Česko-německého fondu budoucnosti a za spolupráce Leerstandsoffensive kráčí Centrum Bavaria Bohemia (CeBB) v rámci projektu Kultura bez hranic – setkávání Čechy Bavorsko 2014 po nové cestě přeshraničního prezentování umění.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E