Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

11. výročí

vernisáž: středa, 01 duben 2015
od: čtvrtek, 02 duben 2015
do: pátek, 31 červenec 2015

Před jedenácti lety vznikl Ústav umění a designu, který dal základ nynější Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara. Právě od dnešního, výročního dne je k vidění v Galerii Nad schody výstava reflektující významné okamžiky nedávné historie školy.

Jedním z ústředních motivů je Ladislav Sutnar, jehož jméno nese naše fakulta. Série fotografií nás nechá ohlédnout za odhalením pamětní desky na Sutnarově rodném domě, loňským udělováním Ceny Ladislava Sutnara a věnováním jedné ze slavných Venuší městu Plzeň. Nakonec si připomínáme pietní akt uložení ostatků Ladislava Sutnara a jeho ženy Františky do čestného hrobu na plzeňském Ústředním hřbitově. U všech těchto aktů byl přítomen syn slavného umělce - Radoslav Sutnar, který se aktivně podílí na šíření odkazu svého otce.

Dalším tématem je nová budova školy - pohledy zvenčí, zevnitř, za dne i za noci. Vracíme se tak například k zahájení roku kultury 2015, k vidění je pulzující Sutnarovo srdce z dílny našich studentů, dále záběr z módní přehlídky úspěšného ateliéru Fashion dessignu, nebo "autosochy" sochaře Benedikta Tolara.

Neopomenutelnou událostí bylo představení Modeli da Torino, za které fakulta spolu se společností Plzeň 2015 získala Uměleckou cenu města Plzně, která je mimochodem z dílny, dnes již absolventa designu Štěpány Jirky, který vyhrál soutěž právě o podobu této Umělecké ceny.

Od roku 2004 ušel Ústav umění a designu dlouhou a úspěšnou cestu, vybudoval si renomé mezi uměleckými školami nejen v Čechách, ale také v zahraničí. Úspěchy studetnů se již dávno nedají spočítat na prstech jedné ruky a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara posouvá pomyslnou laťku stále výš. 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E