10 let plzeňských laviček

vernisáž: pondělí, 20 duben 2015
od: úterý, 21 duben 2015
do: pondělí, 18 květen 2015

I v letošním roce se mohou plzeňané těšit na barevné lavičky ve Smetanových sadech. Jubilejní 10. ročník plzeňských laviček zahájíme výstavou, která se ohlíží zpět za historií projektu. V pondělí 20.4.2015 v 17 hodin zahájíme ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje retrospektivní výstavu, která reflektuje na úspěch projektu - 127 laviček, 57 autorů a 58 sponzorů.

Rotary Club Plzeň Beseda svým projektem Lavičky naplňuje záměry rotariánského hnutí pomáhat potřebným, pomáhat mládeži a pomáhat v místě kde žijí. Lavičky z minulých ročníků lze spatřit v areálech Fakultní nemocnice v Plzni na Borech a na Lochotíně, i ve Studijní a vědecké knihovně Plzeňského kraje, kam byly po skončení minulých ročníků darovány.

Lavičky jsou veřejným vyjádřením humanitární podpory zúčastněných firem a společností zdravotně postiženým dětem sdruženým v občanském sdružení HELP ME. Lavičky byly vyrobeny dle návrhu Architektonického studia Hysek výrobním družstvem TVAR Klatovy. Výtvarné ztvárnění laviček každoročně realizují studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni dle vlastních návrhů vybraných dárcovskými subjekty.