vernisáž: středa, 06 leden 2016
od: čtvrtek, 07 leden 2016
do: sobota, 30 leden 2016

Rok 2016 zahájíme v Galerii Ladislava Sutnara výstavou Hele, kniha..., kterou jsme představili v roce 2015 v Galerii U Bílého jednorožce v Klatovech a v galerii Letohrádku v Ostrově nad Ohří. O výstavu byl v obou případech velký zájem, a proto bylo jen otázkou času, kdy ji připravíme pro Plzeň. Rozhodně to není poslední uvedení této výstavy, ještě v roce 2016 se objeví ve Žďáru nad Sázavou a v Kadani. Jedinečný koncept nám totiž umožňuje výstavu doplňovat, přizpůsobovat možnostem galerií nebo rozdělit a uvést současně na dvou místech. Nemůže se tak stát, že by byla výstava pokaždé stejná.

Knižní tvorba není jen o velkonákladové strojové výrobě, ukazujeme návštěvníkům, že se stále vyučují klasické techniky, kdy studentovi vznikne pod rukama kniha od prvního písmene, po poslední nitku ve vazbě. Práce studentů nabídnou jedinečný pohled do rozmanitých stylů a postupů, k vidění budou autorské knihy nebo prostorové objekty. Nechte se vlákat do světa příběhů, které ožívají nejen na papíře. Autorské knihy našich studentů jsou často oceňovanými díly například v Národní ceně za studentský design, či dalších prestižních soutěžích.

Jedinečná putovní výstava je složená z nejlepších prací studentů Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, studenti se zároveň učí jak výstavu připravit, jak pracovat s rozdílným prostředím, a jak citlivě zvolit kompozici, aby každý exponát vynikal, nezastínil ostatní, ale ani nezapadl.

Studenti jsou z ateliérů: Kniha a tvarování papíru, Mediální a didaktická ilustrace, Grafika, Komiks a ilustrace pro děti, Grafický design, Vizuální komunikace. Autorské knihy našich studentů jsou často oceňovanými díly například v Národní ceně za studentský design, či dalších prestižních soutěžích.