Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Hele...

fotogalerie

View the embedded image gallery online at:
https://www.fdu.zcu.cz/cz/1323-hele-4#sigProGalleria549792cb06
vernisáž: středa, 02 březen 2016
od: čtvrtek, 03 březen 2016
do: čtvrtek, 14 duben 2016

Výběr toho nejlepšího ze studentské tvorby se představí v ústecké Armaturce.

Ateliéry Grafického designu a Vizuální komunikace na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni se pod vedením doc. ak. mal. Františka Stekera, ak. mal. Ditty Jiřičkové a doc. MgA. Kristýny Fišerové těší každoročně velkému zájmu uchazečů o studium, ti kteří uspějí, získávají možnost účastnit se mnoha workshopů a pracovat na atraktivních zakázkách.

V loňském roce na sebe tyto obory výrazně upozornily v rámci mezinárodního projektu Ladislav Sutnar – Evropa, kultura, který propojil čtyři vysoké umělecké školy z Čech, Slovenska a Polska, kdy byli studenti vyzváni prostřednictvím společných workshopů k vzájemné diskusi o roli kultury v dnešní evropské společnosti.

Ateliéry se vedle tvorby jednotných vizuálních stylů zabývají také plakátovou tvorbou.Právě plakátová tvorba je jednou z nejatraktivnějších disciplín, kdy mají studenti možnost ztvárnit známá témata – ať už se jedná o film, hudbu nebo knihy. Samozřejmostí jsou také témata abstraktní, kdy se fantazii meze nekladou a studenti mají možnost volně reflektovat pojmy jako holocaust, kampaň červeného kříže a mnoho dalšího.

 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E