vernisáž: čtvrtek, 04 červen 2015
od: pátek, 05 červen 2015
do: neděle, 28 červen 2015

Projekt nesoucí název Hommage à Sutnar - Evropa, kultura je součástí rozsáhlého projektu Návrat Ladislava Sutnara, který Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU realizuje za významné podpory Evropského hlavního města kultury Plzeň 2015, do jehož programu projekt spadá. Již od roku 1985, kdy vznikl, je cílem projektu Evropské hlavní město kultury přispět ke sblížení evropských národů. Města nesoucí tento prestižní titul tak každoročně prezentují a propagují kulturní dědictví svých zemí. Stejně tak Plzeň, která je Evropským hlavním městem kultury pro rok 2015, nabízí mimořádně rozsáhlou prezentaci kulturních projektů a aktivit. Jednou z ikon plzeňského programu je přitom i slavný rodák a významná osobnost světového designu Ladislav Sutnar, který byl až do svého odchodu do USA v roce 1939 jedním z předních designérů v Evropě.

Druhého uvedení se tato výstava dočká ve foyer Nové scény Divadla J. K. Tyla v Plzni, cílem je přiblížení projektu širší veřejnosti a kde jinde než v kulturní instituci by se to mělo lépe podařit.

více o projektu najdete ZDE.