vernisáž: úterý, 27 září 2016
od: středa, 28 září 2016
do: středa, 26 říjen 2016

Výstavu Kresba XXL pořádá Mezinárodní Bienále kresby Plzeň a Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara. Dlouholetá práce v oblasti kresby v Plzni vyvrcholí v letošním roce monumentální kresbou.

U příležitosti výročí 20 let od založení Bienále kresby Plzeň bude kresba představena poprvé v neomezeném formátu. V rámci spolupráce Bienále s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a s Akademií výtvarných umění ve Wroclawi byli vyzváni pedagogové obou škol, aby připravili dvě práce minimálních rozměrů 2x3m. Obě školy mají ke kresbě blízko a mnozí absolventi i pedagogové se již zúčastnili soutěže Bienále v Plzni. Ve Wroclawi se koná soutěž Mezinárodní trienále kresby.

Když bylo rozhodnuto o tom, že Evropským hlavním městem kultury 2016 bude Wroclaw, vznikla idea kulturního mostu evropských měst, který by propojil Plzeň a Wroclaw. Tato unikátní výstava bude v Plzni v budově fakulty k vidění do 26. 10. 2016 a pak poputuje do Wroclawi, kde bude v rámci hlavního programu EHMK 2016 zahájena 3. listopadu a potrvá do 24.11.2016.

Výtvarníci: Mikoláš Axmann, Boris Jirků, Pavel Trnka, Bedřich Kocman, Jan Kocman, Paweł Frąckiewicz, Jarosław Grulkowski, Sebastian Łubiński, Magdalena Czerniawska, Kamil Pieczykolan, Łukasz Gierlak