Figurama 16

vernisáž: úterý, 11 říjen 2016
od: středa, 12 říjen 2016
do: pondělí, 31 říjen 2016

Srdečně Vás zveme na sympozium FIGURAMA 16, které tradičně hostí Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara. Představí se zde to nejlepší ze studentské figurální kresby a malby, z evropských uměleckých škol. Tento projekt již 16 let mapuje proces a vývoj figurální kresby na vysokých uměleckých školách. Můžete se těšit na různé excelentní přístupy k vizualizaci lidského těla a neobvyklé postupy v kresbě a malbě.

Od roku 2004, kdy se zrodil Ústav umění a designu, dnes již Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara, je FIGURAMA úzce spjata s touto uměleckou školou, která si za svou existenci vybudovala silné renomé nejen v Evropě, ale i v zámoří. A to díky působení věhlasných pedagogů ve svých oborech, ale také díky úspěchům studentů v celosvětové konkurenci.

Součástí sympozia budou tradičně přednášky vedené hostujícími pedagogy, v letošním roce se tak například studenti seznámí s postupy práce na Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě nebo na Akademii výtvarných umění v Banské Bystrici nebo nebo na Univerzitě umění v Poznani. Série přednášek je o seznámení nejen studentů, ale i kolegů pedagogů s různými přístupy ke kresběa malbě.Přednášky a workshop se konají tradičně na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

Vrcholem celého sympozia pak bude vernisáž výstav FIGURAMA 16 a Artelerie Speciál (doprovodná výstava pedagogů), v letošním roce netradičně v kreativní zóně DEPO 2015 v úterý 11.10.2016 od 17 hodin. Součástí zahájení výstav bude poprvé v historii vyhlášení a udělení Ceny Egona Schieleho – ceny za nejlepší studentské kresby. Laureáti ceny jsou studenti z Vysoké školy výtvarných umění v Bratislavě, Akademie výtvarných umění ve Wroclavi a Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, všichni tři ocenění budou osobně přítomni a převezmou si svá ocenění.

Přednášky a workshop jsou určeny široké veřejnosti, začínáme v 9 hodin workshopem a po polední pauze následují přednášky.