Art dialog - Meziprostory

od: neděle, 02 říjen 2016
do: pondělí, 31 říjen 2016

Výtvarné sympozium s názvem Art Dialog- Meziprostory navazuje na tradici mezinárodních setkání pedagogů a studentů vysokých uměleckých škol v sýpce na Klenové. Jde o tvůrčí setkání pedagogů, studentů a absolventů sedmi vysokých uměleckých škol při společné realizaci projektů v inspirativním prostoru Sýpky a jejím okolí.
Tato spolupráce je postavena na vzájemném předávání zkušeností jak studentských tak pedagogických a na konfrontaci živého umění ve stejném čase a stejném prostředí v rámci krásné a inspirativní západočeské přírody. Sympozia se zúčastnily tyto školy: Kunst Akademie Dusseldorf, Německo, University of Colorado at Boulder, USA, AVU Praha, VŠUP Praha, FDULS ZČU Plzeň, FAVU VUT Brno a FUD UJEP Ústí nad Labem.

Výstava je v Sýpce na Klenové k vidění do 30. října, sympozia se za Sutnarku zúčastnili vedoucí ateliéru Kovu a šperku doc. Petr Vogel a absolventky jeho ateliéru Eva Hegedüsová a Sára Milesson.