Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

ArtCamp 2012

od: úterý, 18 září 2012
do: pátek, 12 říjen 2012

Týden před zahájením akademického roku 2012/2013 se v Galerii Nad schody představí výstava prací absolventů letošního ročníku mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Po loňském výběru, zaměřeném na digitální fotografii a grafický design, přináší ArtCamp 2012 díla z oblasti designu obuvi, fashion designu a šperku.

Ačkoliv účastníci kurzu designu obuvi teprve získávali první zkušenosti s navrhováním obuvi a jejím ručním provedením, realizované modely často svědčí o jejich nevšední zručnosti a
elementárním designérském citu. Také kursisté fashion designu se vesměs teprve seznamovali se základními principy a fázemi navrhování oděvu (od stylizované figurální kresby po aranžovaný návrh na malou krejčovskou figurínu). Výstupem jejich práce se stal soubor kresebných skic a realizovaný oděvní model. Několik modelů, prezentovaných na výstavě pomocí fotografií, dokazuje nezpochybitelný talent svých tvůrců.

Úvod do oborového řemesla čekal také na účastníky kurzu Šperk. To nejlepší z jejich týdenního úsilí je zachyceno na několika výstavních plakátech. Jde především o náušnice či náramky z mosazi a plexiskla. Ryze autorskému šperku se věnovali kursisté intenzivního šperkařského kurzu pro pokročilé, který vedl profesor bratisavské VŠVU Karol Weisslechner. Jeho snahu vést studenty k přirozenému prolnutí intelektu a řemeslné zručnosti jako základu pro výsledný artefakt na výstavě iustruje půltucet plakátů.

Výstava Artcamp 2012 bude v Galerii Nad schody ke shlédnutí do 12. října 2012.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E