ArtCamp 2012

od: úterý, 18 září 2012
do: pátek, 12 říjen 2012

Týden před zahájením akademického roku 2012/2013 se v Galerii Nad schody představí výstava prací absolventů letošního ročníku mezinárodní letní školy umění ArtCamp. Po loňském výběru, zaměřeném na digitální fotografii a grafický design, přináší ArtCamp 2012 díla z oblasti designu obuvi, fashion designu a šperku.

Ačkoliv účastníci kurzu designu obuvi teprve získávali první zkušenosti s navrhováním obuvi a jejím ručním provedením, realizované modely často svědčí o jejich nevšední zručnosti a
elementárním designérském citu. Také kursisté fashion designu se vesměs teprve seznamovali se základními principy a fázemi navrhování oděvu (od stylizované figurální kresby po aranžovaný návrh na malou krejčovskou figurínu). Výstupem jejich práce se stal soubor kresebných skic a realizovaný oděvní model. Několik modelů, prezentovaných na výstavě pomocí fotografií, dokazuje nezpochybitelný talent svých tvůrců.

Úvod do oborového řemesla čekal také na účastníky kurzu Šperk. To nejlepší z jejich týdenního úsilí je zachyceno na několika výstavních plakátech. Jde především o náušnice či náramky z mosazi a plexiskla. Ryze autorskému šperku se věnovali kursisté intenzivního šperkařského kurzu pro pokročilé, který vedl profesor bratisavské VŠVU Karol Weisslechner. Jeho snahu vést studenty k přirozenému prolnutí intelektu a řemeslné zručnosti jako základu pro výsledný artefakt na výstavě iustruje půltucet plakátů.

Výstava Artcamp 2012 bude v Galerii Nad schody ke shlédnutí do 12. října 2012.