Texty pro otrlejší aneb tatínek psychiatrem podruhé

Úspěšná výstava se přesouvá z Univerzitní knihovny do kulturní zóny DEPO2015.

vernisáž: čtvrtek, 08 červen 2017
od: pátek, 09 červen 2017
do: čtvrtek, 29 červen 2017

Studenti ateliérů Komiksu a ilustrace pro děti pod vedením doc. Barbary Šalamounové a Mediální a didaktické ilustrace pod vedením MgA. Václava Šlajcha představí komiksy a ilustrace inspirované tvorbou dvou výrazných německých autorů – Heinricha Hoffmanna a Joachima Meyerhoffa. Oba dva autory spojuje zajímavý lékařský obor – psychiatrie. První jmenovaný v něm profesně působil a založil moderní psychiatrickou kliniku ve Frankfurtu nad Mohanem. Druhému z autorů jej zprostředkoval otec - psychiatr. Dětské zážitky z prostředí psychiatrické kliniky zúročil ve své knize.

Součástí zahájení výstavy ve čtvrtek 8. června od 18 hodin bude veřejné čtení v českém i německém jazyce, v přednesu se vystřídají Bronislav Kotiš a Matthias Bauman. Výstava bude k vidění do 29. června.

Akce je součástí Česko-německého kulturního jara 2017. Tuto přeshraniční kulturní iniciativu podporují Velvyslanectví Spolkové republiky Německo, Goethe-Institut v Praze, Česko-německý fond budoucnosti a Česká centra v Berlíně a Mnichově ve spolupráci s Ministerstvem kultury a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky.