Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Zvuk prachu a zeleně

Ateliér Malby srdečně zve na výstavu v pražském uměleckém studiu Bubec.

vernisáž: sobota, 28 říjen 2017
od: neděle, 29 říjen 2017
do: středa, 15 listopad 2017

 Ateliér Malby Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni existuje teprve čtvrtým rokem a výstava v Bubci je jeho první větší představení v Praze.

Budova plzeňské fakulty je koncipována jako velký otevřený prostor, který vytváří vizuální i fyzickou prostupnost mezi ateliéry. Malířům vyhovuje kvůli intenzivnější vizuální inspiraci zabrousit občas do alternativního prostředí a tvůrčí pobyt v Bubci patří mezi ně. Studenti i s vedoucím ateliéru doc. Alešem Ogounem sem přenesli svoje vize a semestrální projekty, které konfrontují se specifickým prostředím, nebo se jím inspirují.

V našem ateliéru zastáváme malířské teze, jenž se snaží stimulovat vrozenou citlivost, vybudit schopnost vidění a uvažování v intencích malby, která je založena na výpovědní a emocionální funkci barvy. S malbou a obrazem pracujeme jako se samostatnými nositeli neverbálních sdělení. Zabýváme se základními principy malířské řeči a malířskými obsahovými vrstvami prostřednictvím většiny klasických médií i malbou transformovanou elektronickými médii a hledáním dalších možností využití nejnovějších technik a materiálů.

Synthesia je anomálie mozku, kdy dojde k propojení dvou a více smyslů. To znamená, že například určitý zvukový fenomén se vám spojí s určitým vizuálním fenoménem, hmatový s čichovým či v jiné kombinaci. Ale citlivý malíř ani tuto anomálii nepotřebuje k tomu, aby klidně maloval zvuk prachu i zeleně. V ateliéru pracujeme se schopností vidění a uvažování v intencích malby jako média, zejména s výpovědní a emocionální funkcí barvy. Kvůli inspiraci jsme přenesli náš ateliér na týden do alternativního prostředí výtvarného studia Bubec Čestimíra Sušky v Praze a naše výtvarné vize záměrně konfrontovali se zvuky, pachy, tvary a náladou místa...

V uměleckém prostoru v Praze-Řeporyjích budou vystavovat tito studenti a pedagog: Kristýna Šraierová, Tereza Lišková, Evelína Vaněčková, Patrik Rutkovský, Martin Prachař, Andrea Uhliarová, Alice Šamalíková, Fred Suja, Michaela Pavízová, David Simon, Sára Syslová, Thu Ha Le, Alex Vido, František Felix a Aleš Ogoun.

doc. akad. mal. Aleš Ogoun

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E