Designéři představí svůj crossover

Na podzimních designových přehlídkách v Praze a v Plzni představí Sutnarka ateliér Designu.

Podzim je tradičně pro Fakultu designu a umění Ladislava Sutnara obdobím přehlídek. V letošním roce se náročného úkolu zhostil ateliér Designu, jehož studenti dostali za úkol navrhnout možnou podobu crossoveru na základech Škody Fabie. Za čtyři roky má na trh dorazit nová generace Fabie, která počítá právě s provedením malého crossoveru.

Více než půl roku strávili studenti prací na modelu, který pojede na pražské Výstaviště a ve dnech 26. - 30. října bude reprezentovat fakultu na největší výstavě designu v Čechách - Designbolk 2017. A aby domácí publikum o tento jedinečný projekt nepřišlo, ve dnech 17. - 19. listopadu bude k vidění na plzeňském Design Weeku v DEPO2015.

Kromě modelu v poměru 1:1 představí prezentace fakulty také řadu skic a menších modelů automobilů, které možná vyjedou na silnice v ne příliš vzdálené budoucnosti, to vše v koncepci ateliéru Designu nábytku a interiéru.