Štěpánka Jislová a Ondřej Malina získali třetí místo v komiksové soutěži

středa, 16 květen 2018 19:16

V sobotu 12. května proběhlo v rámci veletrhu Svět knihy vyhlášení komiksové soutěže Spolu v bublinách, kterou pořádal Polský institut v Praze spolu s Českým centrem ve Varšavě. Třetí cenu se porota rozhodla udělit hned dvěma tvůrcům, studentům Sutnarky.

Štěpánce Jislové za komiks Děti ze skleniček a Ondřeji Malinovi za komiks inspirovaný osudem Anny Walentynovicz. V prvním případě je opět samozřejmostí suverénní výtvarný projev i pojetí stránkové kompozice, zde navíc obohacené o funkční a inteligentně zapojené střídání dvou časových rovin. Druhá zmíněná práce zase jako přidanou hodnotu nabízí sérii pozoruhodných vizuálních nápadů a smysl pro humor, který nijak nesnižuje vážnost celého příběhu.

Všechny oceněné práce se přesunou z Prahy do Plzně a představí se v DEPO2015 v rámci Polských dnů. Výstava zde potrvá od 22.5. do 30.6.

Marie Kohoutová

Naposledy změněno pondělí, 21 květen 2018 10:30