Vyvrcholení - bakalářské a diplomové práce ateliéru malby

středa, 16 květen 2018 19:31

Výstava bakalářských a diplomových prací studentů ateliéru malby, vzniklých pod vedením doc. akad. mal. Aleše Ogouna, je k vidění v galerii Papírna Plzeň do 14. června.

Diplomové práce tří studentek a bakalářské práce šesti studentek a studentů ateliéru malby jsou prezentovány v rámci výstavy klauzur FDULS v Papírně v Plzni.

Sešli se tu opravdu různorodé práce jak obsahově, tak materiálně. Obrazový oltářový soubor s rozpětím třináct metrů stojí za to vidět, neméně působivé jsou malby-sochy z polystyrenu, zajímavá je práce na téma generace „Y" i pokus o průnik do světa „zombee formalismu" současné mediální preference. Jednou z bakalářských prací je i instalace se zavěšenými obrazy a anglickým názvem „I".

Všechny práce jsou malbami, ať na plátně nebo jiných materiálech, ať tradiční anebo s přesahem.
Nejlépe to uvidět na vlastní oči!

Aleš Ogoun

Foto: Vladimír Křivka