Petr Vogel vytvořil ocenění pro veterány druhé světové války

pondělí, 07 květen 2018 00:00

Ocenění znázorňující hvězdu jako symbol naděje předal v pátek 4. května hejtman Josef Bernard válečným veteránům za jejich zásluhy v bojích na západní frontě a při osvobození Československa.

Ocenění vytvořil vedoucí ateliéru kov a šperk Petr Vogel ve spolupráci s významnou americkou šperkařkou Susan Ewing, která vyučuje na naší partnerské škole Miami University (USA). Hvězda o rozměru 70 x 35 mm je vyrobena ze stříbra (Ag 925/000) a váží zhruba 55 g. Sametovou etui zdobí motto George S. Pattona "Better to fight for something than live for nothing".

Vyznamenání převzali při příležitosti letošních Slavností svobody tito američtí a belgičtí veteráni: Earl Ingram (USA), George Thompson (USA), James Duncan (USA), Louis Gihoul (BELG), Michel Gilain (BELG), Hubert Rauw (BELG), Valère Gustin (BELG), Josef Švarc (CZE) a vnuk generála G. S. Pattona pan George Patton Waters (USA).

„Toto ocenění si dovoluji s radostí, úctou a pokorou zároveň předat těmto devíti statečným mužům, kteří se podíleli na osvobození našeho kraje. Symbolická hvězda je pomyslnou nadějí, kterou při osvobození přinesli lidem v tehdejším Československu," uvedl hejtman Josef Bernard při předávání ocenění veteránům.

Naposledy změněno středa, 30 květen 2018 09:56