Chorvatské bienále kresby ovládli studenti ilustrace

úterý, 12 červen 2018 00:00

Studenti ateliéru Mediální a didaktické ilustrace získali zvláštní cenu na sedmém ročníku bienále ilustrace v Záhřebu. Odborná asistentka ateliéru Renáta Fučíková si za své černočerné proškrabované kresby, Praha v srdci a Franz Kafka, odnesla Grand Prix.

Mezinárodní bienále ilustrace bylo zahájeno 12. června v záhřebské Galerii Klovićevi dvori, zúčastnili se jej ilustrátoři z Bulharska, Srbska, Francie, Itálie, Íránu, Austrálie a České republiky. Tématem bienále bylo "Město".

Za ateliér Mediální a didaktické ilustrace se zúčastnili Eva Bartošová, Markéta Brecherová, Petra Horáková, Adam Kaňovský, Martin Kelbl, Ester Kuchynková, Gabriela Mangerová, Radka Martínková, Julie Opletalová, Tereza Pchalková a pedagogové Renáta Fučíková a Václav Šlajch.

Výstava prací je v Galerii Klovićevi dvori do 22. července.

Naposledy změněno pondělí, 18 červen 2018 21:32