Milano Film Festival promítal "Vlnění" od Vojtěcha Domlátila

pondělí, 01 říjen 2018 00:00

23. ročník filmového festivalu byl zahájen 28. září a jedním z krátkých filmů, které jej otevíraly, byl i tříminutý film odborného asistenta ateliéru Animovaná a interaktivní tvorba Vojtěcha Domlátila.

Mezinárodní filmový festival představuje současnou filmovou tvorbu všech žánrů od hraného filmu, přes dokument, animaci až po experiment. Film Vlnění, který by se dal zařadit do více těchto kategorií, byl součástí hlavní soutěže krátkometrážních filmů. Film byl dosud vybrán k promítání na téměř 40 festivalech různého zaměření. Na svém kontě má i jedno zvláštní uznání.

"Ve stejnou dobu byl film v Miláně promítán i v galerii současného videoartu [.BOX] a to zcela nezávisle na festivalu. To je poměrně kuriózní situace," popisuje Domlátil.

A o čem vlastně Vlnění je? Jde o nenarativní pixilaci české krajiny. Brzy bude k vidění nejen na festivalech, ale i na online platformě současné animace Aniont.

Naposledy změněno úterý, 30 říjen 2018 15:05