obor

kancelář / LS-316

informace k přijímacímu řízení

o ateliéru

Tím, čím byl pro 20. století grafický design, je pro 21. století design interaktivní. Různé podoby interaktivity se již etablovaly jako stylutvorná a homogenní součást práce grafického designéra.

Pomocí nejrůznějších nástrojů je tento obor schopen rozšířit hranice budování vizuálních identit i přinést designérovi daleko širší kreativní potenciál. Ateliér se zaměří na různé dynamické podoby interaktivního designu od Motion přes web až po mobilní aplikace nebo herní design.

Absolvent by si měl být vědom kreativního potenciálu, který jednotlivá média skýtají a měl by být schopen jej autorsky používat. V rámci bakalářského studia se student seznámí s praktickými základy interaktivního designu, aby byl schopen je kreativně používat a následně rozvíjet podle svých preferencí, nebo dle řešeného úkolu.

V rámci magisterského studia pak již bude student veden striktně k autorskému a kreativnímu užití některé nebo kombinované technologie tak, aby byl schopen ji zvládat na profesionální úrovni a současně využít k vlastnímu kreativnímu rozvoji.

Součástí studia pak budou i workshopy a osobní prezentace autorů přímo spojených s fenoménem interaktivního designu. Ti nabídnou jak technologické vedení, tak i osobní pohled a zkušenosti.

Interaktivní design je v současnosti jedním z nejpoptávanějších oborů v Česku a absolventi ateliéru získají bezprecedentní šanci s tímto oborem profesně spojit svou profesní dráhu.

Vedení ateliéru:
MgA. Lukáš Fišárek
Vystudoval UMPRUM v ateliéru Filmové a televizní grafiky u prof. Jiřího Barty.
Zakladatel a kmenový autor ceněného multiplatformního studia Oficina, které se dlouhodobě snaží budovat povědomí o interaktivním designu.
Spoluautor a pořadatel festivalu motion designu Mouvo.
Dlouholetý pedagog a přednášející jak na českých vysokých školách, tak i v rámci různých oborových festivalů a akcí.
Ocenění:
2010 – 2017 Promax BDA
2016 CGD Grafický designér roku
2016 Národná cena za komunikačný dizajn
2016 ADC Czech Creative Awards
2017 Český lev

MgA. Jan Kokolia
Vystudoval FAMU a UTB.
2D motion designér a odborník na digitální animaci, compositing a Mattepainting.
Profesně prošel řadou předních českých postprodukčních studií, televizí i autorských týmů.
Spolupodílí se na organizování festivalu Mouvo a dlouhodobě jako přednášející i pedagog spolupracuje s pražskou FAMU.

přijímací zkoušky

Upřesňující požadavky na elektronické portfolio pro 1. část přijímacího řízení:

Portfolio má představit co nejširší informaci o Vašich uměleckých schopnostech (tzn. nejen práce školní, odborně vedené, ale i vlastní volnou tvorbu. Vítány jsou kresby, které zachycují pohyb nebo krátký děj, fotografie, ilustrované deníky, knižní ilustrace, komiks, pohybové kresby figury v několika fázích atd.). Reprodukce děl uložte ve formátech kompatibilních s řadou Adobe (tj. soubory: .jpeg, .pdf, .il, .eps,). Stopáž videí ve formátech: .mp4, .mpg, .mov, nebo .avi, nebo v DVD podobě s menu, by neměla přesáhnout délku 10 minut.

Příklady úkolů zadávaných ve 2. části přijímacího řízení jsou k dispozici zde.

Podrobné informace týkající se přijímacího řízení do bakalářského studia FDULS naleznete v sekci UCHAZEČ zde.

příprava na přijímací talentové zkoušky

V případě zájmu má uchazeč možnost před přijímacím řízením po předchozí domluvě konzultovat své domácí práce s vedoucím zvoleného ateliéru (kontakt: pí K. Parisis, tel. +420 377 636 801, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Konzultace jsou poskytovány zdarma.

Jako přípravu na vlastní talentové zkoušky mohou uchazeči absolvovat v rámci placeného celoživotního vzdělávání na FDULS celosemestrální umělecké kurzy (informace viz www.fdu.zcu.cz, sekce Celoživotní vzdělávání, kontakt Mgr. M. Jeriová, tel. 377 636 715, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) či intenzivní týdenní umělecké kurzy během každoroční mezinárodní letní školy umění ArtCamp (informace viz www.fdu.zcu.cz/artcamp kontakt: Mgr. M. Kohoutková, tel. +420 377 636 716, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Po splnění podmínek přijímacího řízení a následném přijetí na FDULS mohou být studentům tyto úspěšně absolvované kurzy při dodržení stanovených podmínek uznány v rámci svého studijního plánu jako absolvované.