obor

konzultační hodiny / *.DOC

informace k přijímacímu řízení

o ateliéru

Ateliér nově otevíraný v přijímacím řízení do bakalářského studia Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara Západočeské univerzity v Plzni pro ak. r. 2019/2020.

Vedoucí ateliéru zaměřeného na mediální ilustraci, Václav Šlajch, přistupuje k ilustraci jako k dokonalému nástroji k vyprávění příběhů. Ve své výuce vede studenty k využívání klasických postupů a tradičních technik, zároveň však vyučuje i práci s moderními, digitálními technologiemi. Studenti vstupují do současného interaktivního světa, kam pronikají především prostřednictvím ilustrací pro videohry. Vytvářejí character design, level design, layout, ui. Věnují se také návrhům na rozšířenou realitu, učí se koncipovat interaktivní výstavy. Absolvent ateliéru získá dovednosti v oblasti klasicky chápaného výtvarného umění. Mimo to si též vypěstuje i dobrý základ v softwarové gramotnosti. Naučí se 3D modelování, základy animace, motion capture, sound design. Absolvent tak je schopen v rámci týmu vytvářet nezávislé herní a jiné interaktivní projekty. Díky tomuto progresívnímu zaměření nacházejí absolventi ateliéru dobré uplatnění nejen v České republice, ale i v zahraničí.

přijímací zkoušky

Podrobné informace týkající se přijímacího řízení do bakalářského studia FDULS naleznete zde.

příprava na přijímací talentové zkoušky

V případě zájmu má uchazeč možnost před přijímacím řízením po předchozí domluvě konzultovat své domácí práce s vedoucím zvoleného ateliéru (kontakt: pí K. Parisis, tel. +420 377 636 801, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ). Konzultace jsou poskytovány zdarma.

Jako přípravu na vlastní talentové zkoušky mohou uchazeči absolvovat v rámci placeného celoživotního vzdělávání na FDULS celosemestrální umělecké kurzy (informace viz www.fdu.zcu.cz, sekce Celoživotní vzdělávání, kontakt Mgr. M. Jeriová, tel. 377 636 715, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) či intenzivní týdenní umělecké kurzy během každoroční mezinárodní letní školy umění ArtCamp (informace viz www.fdu.zcu.cz/artcamp kontakt: Mgr. M. Kohoutková, tel. +420 377 636 716, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

Po splnění podmínek přijímacího řízení a následném přijetí na FDULS mohou být studentům tyto úspěšně absolvované kurzy při dodržení stanovených podmínek uznány v rámci svého studijního plánu jako absolvované.