Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Studenti vytvořili komiks o klášteře v Broumově

pátek, 09 listopad 2018 11:26

Srdečně Vás zveme na křest knihy Dobrodružný příběh Broumovského kláštera, který se uskuteční v úterý 20. listopadu od 18 hodin v prostorách sýpky Břevnovského kláštera v Praze.

Úvodní slovo pronese arciopat břevnovský Petr Prokop Siostrzonek a zakladatel Agentury pro rozvoj Broumovska Jan Školník.

Osm bohatě ilustrovaných kapitol s prvky komiksu a jednou prostorovou ilustrací seznamuje čtenáře s jednotlivými etapami vývoje kláštera od jeho založení až po současnost. Hravá forma, pevný papír a barevná kroužková vazba činí publikaci přístupnou a zároveň odolnou i nejmladším čtenářům. Nejen oni, ale i jejich rodiče, se po začtení a zakoukání se do kouzelných ilustrací mohou dozvědět co je to škapulíř, kde bylo v broumovském klášteře ukryté Turínské plátno, nebo co musel překonávat Alois Jirásek, když chodil do školy.

Kniha vznikla díky spolupráci Benediktinského opatství sv. Václava a Agentury pro rozvoj Broumovska s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara. Ilustrace vytvořily čtyři studentky magisterského studia z ateliéru Komiks a ilustrace pro děti. Anna Bergmannová, Kamila Pokorná, Anne-Marie Rohanová a Jana Vobořilová pracovaly pod vedením doc. M. A. Barbary Šalamounové. Různorodost výtvarných projevů sjednocuje zvolená technika - kresba tužkou a pastelkami v kombinaci s akvarelem.

Zájemci si mohou knihu zakoupit přímo na křtu, nebo při návštěvě Břevnovského či Broumovského kláštera.

 

Naposledy změněno pátek, 09 listopad 2018 13:38

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E