Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO

Václav Šlajch, pedagog ateliéru Mediální a didaktická ilustrace, prezentuje v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého loňského půlročního japonského pobytu na Musashino Art University.

vernisáž: pátek, 08 únor 2019
od: pondělí, 11 únor 2019
do: pátek, 15 březen 2019

Do tvorby velkoformátových olejomaleb se Václav Šlajch pustil vůbec poprvé a výstava UNLEASHED IN TOKYO je tak v rámci autorovy tvorby unikátním projektem.

Václav Šlajch strávil v rámci programu „Foreign professional research" půl roku na tokijské univerzitě Musashino Art University, kde se v Ateliéru olejové malby, který vede prof. Hakamata, věnoval tvorbě série olejomaleb s názvem UNLEASHED IN TOKYO.

K tvorbě této série byl Václav Šlajch inspirován především svou zkušeností z pobytu v Japonsku. Ústředním motivem výstavy jsou obří tváře zvířat na tmavém pozadí, které odkazují k maskám, jež se objevují v tradiční japonské kultuře.

Téma i zpracování pomocí olejomalby jsou ve Šlajchově tvorbě unikátní, ale například použití stylizovaných antropomorfních zvířat a surrealistického humoru je pro autora typické.

Foto: zdroj České centrum Tokio