Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Václav Šlajch - UNLEASHED IN TOKYO

Václav Šlajch, pedagog ateliéru Mediální a didaktická ilustrace, prezentuje v Českém centru Tokio sérii pláten a maleb na dřevě, kterou vytvořil během svého loňského půlročního japonského pobytu na Musashino Art University.

vernisáž: pátek, 08 únor 2019
od: pondělí, 11 únor 2019
do: pátek, 15 březen 2019

Do tvorby velkoformátových olejomaleb se Václav Šlajch pustil vůbec poprvé a výstava UNLEASHED IN TOKYO je tak v rámci autorovy tvorby unikátním projektem.

Václav Šlajch strávil v rámci programu „Foreign professional research" půl roku na tokijské univerzitě Musashino Art University, kde se v Ateliéru olejové malby, který vede prof. Hakamata, věnoval tvorbě série olejomaleb s názvem UNLEASHED IN TOKYO.

K tvorbě této série byl Václav Šlajch inspirován především svou zkušeností z pobytu v Japonsku. Ústředním motivem výstavy jsou obří tváře zvířat na tmavém pozadí, které odkazují k maskám, jež se objevují v tradiční japonské kultuře.

Téma i zpracování pomocí olejomalby jsou ve Šlajchově tvorbě unikátní, ale například použití stylizovaných antropomorfních zvířat a surrealistického humoru je pro autora typické.

Foto: zdroj České centrum Tokio

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E