Ateliér Malby vystavuje U Prstenu

Až do 12. dubna je v pražské Galerii U Prstenu k vidění výstava "Hledání klíče" ateliéru Malby. Po šesti letech své existence zde ateliér představuje průřez hledáním podoby malby v různorodé tvorbě svých prvních absolventů, studentů vyšších ročníků i vedoucího ateliéru, Aleše Ogouna.

vernisáž: středa, 13 březen 2019
od: čtvrtek, 14 březen 2019
do: pátek, 12 duben 2019

Hledáme ten správný klíč k malbě:

"Snažíme se pohybovat v oblasti současného umění tak, abychom malbě zachovali její priority, a zároveň zkoumáme současné možnosti materiálové transformace. Potenciál emocionálního, energetického i myšlenkového vyjádření pomocí barev beze slov zůstává ve srovnání s novodobými technikami jedinečný a výjimečný i specifikou technik. Nehledáme však nutně jen závěsnou obrazovou podobu malby, ale při zachování malířské filozofie využíváme i její asociativní polohy (vůně, zvuky, doteky). K malbě, naším pohledem, má nejblíže instalace site specific.
Jako vedoucí ateliéru nevidím umění jako příležitost závodit, kdo je lepší a známější, ale jako záležitost vnitřní potřeby a nutné opravdovosti. Povrchnost a formálnost v umění vidím jen jako ekologickou zátěž planety a budování „své" značky jako pravým opakem jeho smyslu. Je to v době dostihů, "kdo dřív a za víc", pro současnou „generaci Y" a mileniálů jako začínajících umělců těžké přijmout, ale ti nejlepší to nakonec pochopí." doc. akad. mal. Aleš Ogoun