Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Ateliér Malby vystavuje U Prstenu

Až do 12. dubna je v pražské Galerii U Prstenu k vidění výstava "Hledání klíče" ateliéru Malby. Po šesti letech své existence zde ateliér představuje průřez hledáním podoby malby v různorodé tvorbě svých prvních absolventů, studentů vyšších ročníků i vedoucího ateliéru, Aleše Ogouna.

vernisáž: středa, 13 březen 2019
od: čtvrtek, 14 březen 2019
do: pátek, 12 duben 2019

Hledáme ten správný klíč k malbě:

"Snažíme se pohybovat v oblasti současného umění tak, abychom malbě zachovali její priority, a zároveň zkoumáme současné možnosti materiálové transformace. Potenciál emocionálního, energetického i myšlenkového vyjádření pomocí barev beze slov zůstává ve srovnání s novodobými technikami jedinečný a výjimečný i specifikou technik. Nehledáme však nutně jen závěsnou obrazovou podobu malby, ale při zachování malířské filozofie využíváme i její asociativní polohy (vůně, zvuky, doteky). K malbě, naším pohledem, má nejblíže instalace site specific.
Jako vedoucí ateliéru nevidím umění jako příležitost závodit, kdo je lepší a známější, ale jako záležitost vnitřní potřeby a nutné opravdovosti. Povrchnost a formálnost v umění vidím jen jako ekologickou zátěž planety a budování „své" značky jako pravým opakem jeho smyslu. Je to v době dostihů, "kdo dřív a za víc", pro současnou „generaci Y" a mileniálů jako začínajících umělců těžké přijmout, ale ti nejlepší to nakonec pochopí." doc. akad. mal. Aleš Ogoun

 

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E