Sutnarka vystavovala na Bologna Children's Book Fair 2019

V italské Boloni se konal od 1. do 4. dubna již 56. ročník mezinárodního veletrhu dětské knihy – světoznámý a jediný svého druhu Bologna Children's Book Fair 2019. Svou produkci představily v rámci samostatné expozice i naše tři ateliéry ilustrace.

vernisáž: pondělí, 01 duben 2019
od: úterý, 02 duben 2019
do: čtvrtek, 04 duben 2019

Stánek SUTNARKY graficky vyřešil profesor Rostislav Vaněk. „Zářivá sutnarovská červená poutala pozornost v nové výstavní hale a díky umístění vedle nedaleké kavárny tudy proudily davy lidí. Slyšeli jsme mnoho slov chvály, přičemž se líbila především rozmanitost projevů, pop-upy, výstava ilustrací a závěrečné práce," popisuje Renáta Fučíková, vedoucí ateliéru didaktická ilustrace. Veletrhu se dále zúčastnil Václav Šlajch, vedoucí mediální ilustrace a studenti Kateřina Kolouchová a Dominik Tyl. Návštěvníci veletrhu mohli také obdivovat práce ateliéru komiks a ilustrace pro děti, který vede Barbara Šalamounová. Trio ateliérů ilustrace na veletrhu doprovázelo nakladatelství POP-PAP a jeho zakladatelka a naše absolventka Marcela Konárková.

Delegace zástupců fakulty se zúčastnila slavnostního večírku taiwanského nakladatele Rexe Ho, oceněného jako nejlepšího nakladatele roku a uspořádala dva. Konal se v nejvýznamnějším knihkupectví v centru Boloni. Čestným hostem veletrhu bylo Švýcarsko. Skupina odborníků vybrala celkem 26 švýcarských ilustrátorů, leitmotivem, který propojil vystavená díla švýcarské expozice, byla abeceda.

Stánek SUTNARKY během veletrhu navštívila řada významných umělců. Francouzský výtvarník Gérard Lo Monaco, autor pop-upové verze Malého prince hned několikrát a dokonce se nabídl, že přijede do Plzně a uspořádá pro studenty workshopy. Jihoafrický ilustrátor Piet Grobler, držitel ocenění z bratislavského bienále ilustrací, hodlá Plzeň také navštívit. Báječný brazilský ilustrátor Roger Mello, držitel malé Nobelovy ceny, tedy ceny Hanse Christiana Andersena z roku 2014, byl také naší fakultou okouzlen a těší se do Plzně!

Ať žije ilustrace!!! Ciao da Bologna 2019!