Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Studentky ateliéru Ilustrace Grafika vystavují v Kampusu Hybernská

Jedna z nejvýraznějších klauzurních prací ateliéru Ilustrace Grafika vznikla přímo na místě - v pražském Kampusu Hybernská.

vernisáž: pátek, 24 květen 2019
od: pondělí, 27 květen 2019
do: pátek, 14 červen 2019

 

"Společná práce Markéty Knorové a Alžběty Moravcové z prvního ročníku magisterského studia reflektuje úspornými prostředky otiskování člověka do prostředí, ve kterém žije a možnost zpětného čtení jeho života z jím poznamenaného prostředí. Tato privátní archeologie pracuje s autentickým prostředím sklepního bytu, staví na reálném životním příběhu samotářského alkoholika a výrazové prostředky redukuje na papírovinu, světlo a zvuk. Výsledek představuje pomezí instalace, 3D obrazy - Merzbau K. Schwitterse nebo asambláže. Především ale výsledný tvar soustředěnou a naléhavou formou pojmenovává vysoce aktuální téma - odvrácenou tvář procesu fraktalizace a individualizace společnosti." (Mikoláš Axmann, vedoucí ateliéru Ilustrace Grafika)

Instalace ODTOK je v Kampusu Hybernská 4 k vidění do 14. června. Na fakultě si můžete prohlédnout přídavné věci k instalaci - plakáty, model a fotodokumentaci, které jsou součástí výstavy letních klauzur.

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E