Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Šperky Taty Akhatové ohromily Budapešť

Ateliér Design kovu a šperku se neztratil v konkurenci sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska.

vernisáž: pátek, 31 květen 2019
od: sobota, 01 červen 2019
do: neděle, 23 červen 2019

Poslední květnový den byl v budapešťské Nové galerii (tzv. Balna) slavnostně otevřen 14. ročník mezinárodního výběrového výstavního projektu Design without borders / Határtalan Design a 7. ročník MeeD (Setkání evropských a středoevropských designérů).

„Design without borders je výstava mapujúca súčasnú tvorbu v oblasti textilu, nábytku, interiérových doplnkov a šperku. V centre Budapešti predstavila autorov z dvanástich krajín a ich práce - od kúskov sériovej výroby až po autorské solitéry. Súčasťou prezentácie bolo stretnutie, kde mali autori možnosť priblížiť oblasť, ktorej sa venujú. Ateliér Design kovu a šperku predstavuje tento ročník ústrednú časť sekcie šperku," popisuje absolventka ateliéru a jedna z vystavujících Eva Hegedüsová.

Výstava představila práce sto padesáti designérů z Čech, Francie, Polska, Maďarska, Německa, Itálie, Rakouska, Portugalska, Rumunska, Španělska, Slovenska a Švýcarska. V této obrovské konkurenci se podařilo ateliéru Design kovu a šperku, který vede Petr Vogel, uspět v kategorii šperku. O ocenění v této kategorii se podělila diplomantka SUTNARKY Tata Akhatová s Viktorem Kovacem z VŠVU v Bratislavě. Ocenění převzala z rukou ředitelky Českého centra v Budapešti Lucie Orbók právě Eva Hegedüsová, která na slavnostním zahájení zastupovala SUTNARKU. Barvy naší fakulty na festivalu reprezentuje také absolvent ateliéru Design Filip Mirbauer. Ten v Budapešti vystavuje kolekci modulárního regálového systému a univerzální křeslo z ohýbaného materiálu.

Výstava je v industriální budově Nové galerie k vidění do 23. června.

Fotografie: Design without borders

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E