Kardinál Josef Beran očima mladých ilustrátorů

Ve čtvrtek 20. června se u příležitosti slavnosti Těla a krve Páně (Boží Tělo) v dominikánském kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí v Plzni se konala vernisáž výstavy prací ilustrátorů. Úvodní slovo pronesl biskup Tomáš Holub a následně proběhla mše svatá.

vernisáž: čtvrtek, 20 červen 2019
od: pátek, 21 červen 2019
do: neděle, 30 červen 2019

V dominikánském kostele bude výstava do neděle 23. června, od pondělí 24. června bude až do konce měsíce k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí.

Právě před padesáti lety byl při slavnosti Božího Těla 19. června v katedrále sv. Víta kardinál Beran zatčen členy Lidových milicí a příslušníky StB. Bylo to jeho poslední veřejné vystoupení před následující mnohaletou internací.

K této vzpomínce připravilo Biskupství plzeňské společně s ilustrátorkou paní Renátou Fučíkovou a jejími studenty z Mediální a didaktické ilustrace výstavu, která představuje důležité momenty v životě kardinála Berana tak, jak mladé umělce oslovují dnes.

"Letos na jaře jsme dostali s ateliérem Mediální a didaktické ilustrace velkou výzvu: vyprávět obrazem životní příběh velké osobnosti moderních českých dějin. V boji s neúprosným termínem, ale i s hlubokým tématem studenti skvěle obstáli," vysvětluje vedoucí ateliéru, Renáta Fučíková.

Po plzeňské premiéře bude výstava putovat na Velehrad a na další místa v republice.

Více o prezentaci se dočtete zde