Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Kardinál Josef Beran očima mladých ilustrátorů

Ve čtvrtek 20. června se u příležitosti slavnosti Těla a krve Páně (Boží Tělo) v dominikánském kostele Panny Marie Růžencové na Jiráskovo náměstí v Plzni se konala vernisáž výstavy prací ilustrátorů. Úvodní slovo pronesl biskup Tomáš Holub a následně proběhla mše svatá.

vernisáž: čtvrtek, 20 červen 2019
od: pátek, 21 červen 2019
do: neděle, 30 červen 2019

V dominikánském kostele bude výstava do neděle 23. června, od pondělí 24. června bude až do konce měsíce k vidění v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském náměstí.

Právě před padesáti lety byl při slavnosti Božího Těla 19. června v katedrále sv. Víta kardinál Beran zatčen členy Lidových milicí a příslušníky StB. Bylo to jeho poslední veřejné vystoupení před následující mnohaletou internací.

K této vzpomínce připravilo Biskupství plzeňské společně s ilustrátorkou paní Renátou Fučíkovou a jejími studenty z Mediální a didaktické ilustrace výstavu, která představuje důležité momenty v životě kardinála Berana tak, jak mladé umělce oslovují dnes.

"Letos na jaře jsme dostali s ateliérem Mediální a didaktické ilustrace velkou výzvu: vyprávět obrazem životní příběh velké osobnosti moderních českých dějin. V boji s neúprosným termínem, ale i s hlubokým tématem studenti skvěle obstáli," vysvětluje vedoucí ateliéru, Renáta Fučíková.

Po plzeňské premiéře bude výstava putovat na Velehrad a na další místa v republice.

Více o prezentaci se dočtete zde

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E