SUTNARKA vystavuje u voršilek

Do 13. července je v pražské Galerii Nová síň k vidění skupinová výstava Svět zítřka / The World of Tomorow. Výstava spojuje originální uměleckou tvorbu vlivného českého designera a umělce Ladislava Sutnara (1897–1976) s dílem výjimečných talentů z Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

vernisáž: středa, 19 červen 2019
od: čtvrtek, 20 červen 2019
do: sobota, 13 červenec 2019

Název projektu je přímým odkazem na Světovou výstavu v New Yorku v roce 1939, pro kterou Sutnar navrhl expozici československé prosperity. Dnes „Svět zítřka" ohlašuje příchod nové generace umělců s hravým smyslem pro vznešenost na současnou uměleckou scénu.

Multidisciplinární diskurs výstavy z roku 1939 je zdrojem energického podtónu výstavy pořádané v roce 2019. Ladislav Sutnar v New Yorku představil význačná díla československého výtvarného umění, designu, ilustrace, řemesel, módy, architektury, poezie, vědy, průmyslu a kulturního dědictví prostřednictvím jedné ze svých oslavovaných prostorových kompozic bez hierarchického uspořádání. O osmdesát let později „Svět zítřka" v Galerii Nová síň této historické expozici vzdává hold, když pod původním titulem newyorské výstavy uvádí skupinu slibných a ambiciózních umělců nastupující generace, kteří působí v různých oblastech kreativní tvorby.

Výstava „Svět zítřka", při jejíž přípravě se kurátor Jan Van Woensel inspiroval konceptem gesamtkunstwerku, je unikátní ukázkou výjimečného umění a zároveň oslavou jedinečné progresivní vize Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara.

Vystavující umělci: Vojtěch Aubrecht, Kristina Bártová, Barbora Burianová & Dilna Rekords, Pavel Dobrovolný, Dagmar Dolíhalová, Adam Frk, Julie Hojdová, Volha Huseva, Bedřich Kocman, Jan Korabečný, Adéla Kristejnová,
Martin Pertlíček, Michaela Šimůnková, Ladislav Sutnar, Vojtěch Sofka, Benedikt Tolar, Rostislav Vaněk.

Fotoreport: Alexandr Dym

Více o výstavě se dočtete zde

Výstava bude k vidění také v těchto výstavních prostorách:

The World of Tomorrow Inkubátor Project Space, Pilsen Sept. 18 – Oct. 11, 2019
The World of Tomorrow Municipal Gallery, Tel Aviv Nov. 15 – Dec. 15, 2019