ArtCamp 2019

úterý, 02 červenec 2019 00:00

Od pondělí 8. července se bude na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara konat už patnáctý ročník mezinárodní letní školy umění ArtCamp.

Plzeňský ArtCamp je letní škola, která každoročně láká stovky místních i zahraničních účastníků do kurzů v různých oborech umění a designu pod vedením významných tuzemských i zahraničních umělců. Nabídka zahrnuje kurzy vhodné pro začátečníky i pokročilé, kurzy pro budoucí studenty uměleckých oborů, kurzy pro studenty stávající, pro zralé umělce anebo zájemce o umění. Jsou zde také přípravné kurzy k přijímacímu řízení ke studiu na vysokých uměleckých školách. Letošní nabídka představuje přes tři desítky kurzů.

„Čeká nás jubilejní patnáctý ročník letní školy ArtCamp, který opět umožní účastníkům strávit až tři týdny ve společnosti renomovaných umělců z České republiky i ze zahraničí – hosté letní školy tentokrát přijedou z Kanady, Japonska, Taiwanu, Iránu, Polska a Velké Británie," říká děkan pořádající fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, zakladatel a umělecký ředitel letní školy ArtCamp Josef Mištera.

„V letošním roce pokračujeme v novinkách, které úspěšně předvedl loňský ročník. V rámci pohybových kurzů si mohou účastníci vedle současného tance vyzkoušet i různé disciplíny stále populárnějšího nového cirkusu. Příznivcům fashion designu nabízíme kurz zaměřený na tvorbu módních doplňků a filmoví fanoušci budou moci opět nahlédnout do zákulisí vzniku science-fiction návrhů pro film. Novinkou letošního ročníku jsou kurzy digitální clay animace, technologie designu modelingu a komiks / manga. Letos poprvé pořádá fakulta tři kurzy v Praze v prostoru DOX+", prozrazuje děkan Josef Mištera.

Letos do Plzně přijede na tři sta osmdesát účastníků z různých koutů České republiky a Slovenska, ale také z Japonska, Číny, Taiwanu, Německa, Ruska či Ukrajiny. Nejvíce zaplněné budou přípravné kurzy, jako je ilustrace, design, figurální kresba anebo animovaný film, design módních doplňků, malba anebo design interiéru.

Jako vždy bude pro účastníky letní školy připraven i doprovodný program. Vřele doporučujeme komentovanou prohlídku výstavy Punctum: Ni Zhiqi, která se uskuteční 10. července od 18:00 hodin v Galerii Ladislava Sutnara.

Doprovodné aktivity letní školy budou jako vždy otevřeny i široké veřejnosti, zájemci o umění mohou navštívit pravidelné výstavy prací vzniklých v kurzech, které se uskuteční na fakultě každý pátek tedy poslední den kurzu od 14 hodin. Zajímavé jistě budou přednášky a prezentace hostujících umělců či zahajovací koncert letních škol ZČU v Plzni. Ten se uskuteční 11. července od 19 hodin před budovou Univerzitní knihovny v areálu kampusu.

Závěrečný koncert letních škol se uskuteční před budovou SUTNARKY ve čtvrtek 25. července od 19 hodin. Na programu bude koncert kapel Hibaj a Tabasker.

Veškeré dění na ArtCampu bude možné sledovat prostřednictvím fotografií, videí a rozhovorů průběžně zveřejňovaných na facebooku

Naposledy změněno úterý, 16 červenec 2019 22:03