Na univerzitě odstartovaly letní školy

pátek, 12 červenec 2019 00:00

Dvě největší a nejstarší letní školy odstartovaly v pondělí ráno na Západočeské univerzitě v Plzni.

Mezinárodní letní jazyková škola pořádaná Ústavem jazykové přípravy ZČU a mezinárodní letní škola umění ArtCamp organizovaná naší Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara jsou dvě největší a nejstarší letní školy Západočeské univerzity v Plzni.

První zmíněná se koná již třicet let, druhá patnáct, během následujících tří týdnů přivítají v kampusu na Borech více než tisíc lidí. Jejich účastníci se zdokonalí ve světových jazycích nebo si prohloubí svůj umělecký talent.

Ateliéry ArtCampu se otevřely v pondělí v 9 hodin, zahájení Mezinárodní letní jazykové školy začalo o hodinu dříve ve velké posluchárně Fakulty elektrotechnické. "Opět musím konstatovat, že posluchárna je ještě plnější než vloni. Užijte si kurz ve všech situacích, ve kterých se ocitnete," přivítal účastníky rektor ZČU Miroslav Holeček.

Během prvního týdne letní školy umění ArtCamp účastníci mohli navštívit kurzy animovaný film, design šperku, digitální fotografie, figurální kresba, grafický design a plakát, logo a jednotný vizuální styl, keramický design, knižní vazba, litografie, malbu s hostujícím pedagogem Ni Zhiqim, nová média, nový cirkus nebo principy současného tance. Pro účastníky byla v rámci doprovodného programu připravena prohlídka města Plzně, kreativní zóny DEPO2015 či Loosových interiérů. Navštívit také mohly vernisáž výstavy Punctum hostujícího umělce Ni Zhiqiho v Galerii Ladislava Sutnara.

Nechyběl ani zahajovací večírek obou letních škol, na kterém na schodech před Univerzitní knihovnou zahrály kapely Cajk a Garyho Hausbot.

První týden letní školy byl zakončen slavnostní vernisáží výstupů ze všech zmiňovaných kurzů. Nechybělo představení účastnic kurzu principy současného tance a vystoupení nového cirkusu nazvané "Malá mokrá opice", při kterém se až tajil dech.

Více fotografií najdete na fb profilu zde

Naposledy změněno úterý, 16 červenec 2019 21:25