Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Vernisáž landartového projektu PRORŮSTÁNÍ - OD ZEMĚ K ZEMI

pátek, 19 červenec 2019 12:47

Přijměte pozvání na již druhou vernisáž projektu Prorůstání – od země k zemi, tentokráte na německé straně - v nedalekém Schönsee - v zaniklé osadě Bügellohe. Vernisáž se uskuteční v úterý 23. 7. 2019 od 16 hod. Využijte možnosti procházky krajinou a zúčastněte se podnětného setkání mezi Bavorskem a Českem!

Během kreativního procesu pod vedením prof. Jiřího Beránka studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara šetrně zpracovali historii bývalé osady Bügellohe a představili veřejnosti koncept uměleckého díla, které tuto historii zrcadlí. V současné době pracují studenti ateliéru Socha a prostor pod vedením doc. Benedikta Tolara na realizaci uměleckého díla přímo u bývalého domu rodiny Hüttl. Používají přitom skoro výhradně materiály, které naleznou na místě. Hotový objekt bude během této vernisáže představen veřejnosti. 

V současné době pracují studenti Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara pod vedením doc. Benedikta Tolara na realizaci uměleckého díla přímo u bývalého domu rodiny Hüttl v zaniklé osadě Bügellohe. Šetrně a citlivě zpracovali historii bývalé osady a představili v únoru veřejnosti koncept uměleckého díla, které tuto historii zrcadlí. V současné době již v potu tváře pracují na realizaci uměleckého díla přímo u bývalého domu rodiny Hüttl. Používají přitom přitom skoro výhradně materiály, které naleznou na místě. Hotový objekt bude během této vernisáže představen veřejnosti. Využijte možnosti procházky krajinou a zúčastněte se podnětného setkání mezi Bavorskem a Českem!

"V prostorách osady jsme našli velký pomuchlaný plech spadlý z jednoho stavení, který jsem chtěl použít jako střechu zamýšlené čekárny a zdůraznit tak motiv dlouhého čekání... Zmíněný plech byl však opravdu silný a po několika modelových pokusech se ze střechy provizorní čekárny přetavil do symbolu plachty... Do plachty, která může být dočasným přístřeším, ale také do plachty s ráhnem pomyslné lodi (života), která je hnána větrem OSUDU, a která na nějaký čas zastavila právě tady v Bügellohe...", popisuje celý koncept Benedikt Tolar. 

Více informací k programu vernisáže najdete v fb události zde

Foto: Tereza Dudíková

Naposledy změněno úterý, 30 červenec 2019 18:50

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E