Ateliér Multimédií spolupracuje s OTH Amberg-Weiden

pátek, 26 červenec 2019 00:00

Červnové Setkání studentů ateliéru Multimédií spolu se studenty z Ostbayerische Technische Hochschule (OTH) Amberg - Weiden na německé půdě se stalo pomyslným startovním výstřelem pro speciální projekt u příležitosti 25. výročí OTH. Pro „Noc vědy" 25. října 2019 je ve večerních hodinách na budovu weidenské posluchárny naplánována videoprojekce, která bude interaktivně spolupracovat s publikem. Na realizaci budou v následujících měsících spolupracovat studentky a studenti Fakulty elektrotechniky, médií a informatiky a plzeňské Sutnarky (Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara, ZČU v Plzni).

Iniciátorem projektu je Kompetenční centrum Bavorsko – Střední a východní Evropa při OTH Weiden. Centru se pro tento přeshraniční multimediální projekt podařilo získat také finanční podporu Bavorsko-české vysokoškolské agentury. „Plzeňská Sutnarka se svým kreativním profesionálním týmem a dobře vybavenými ateliéry nabízí skvělé možnosti spolupráce", říká projektová manažerka Maika Victor-Ustohal.

Po květnovém přípravném setkání vedoucího ateliéru Multimédií Jana Morávka, jeho kolegy Lukáše Kellnera, proděkana pro projekty a rozvoj Tomáše Chocholeho a proděkana pro vnější a zahraniční vztahy Vojtěcha Aubrechta s prof. Karlheinzem Müllerem, mohl být koncem června zahájen tvůrčí proces se studentkami a studenty (6 bavorských studentů, 3 plzeňští), jejichž přípravu vedli Marian Mure a Maika Victor-Ustohal z Kompetenčního centra Bavorsko – střední a východní Evropa.

Weidenská inovační laboratoř poskytla inspirativní prostředí pro první vzájemné poznávání a kreativní brainstorming, účastnící měli možnost vyzkoušet si také smart a balance boardy. Plzeňáci byli nadšeni z prohlídky budovy posluchárny. „Tato stavba je pro nás díky své otevřenosti a dvojitému povrchu arkád opravdovou výzvou", říká Jan Morávek, vedoucí Multilabu.

Během několika následujících týdnů studentky a studenti všechny tyto rozmanité a kreativní podněty dále rozpracovávali a komunikovali.

Realizace proběhla koncem července na Sutnarce během mezinárodní letní školy ArtCamp. Díky tomuto projektu mělo 6 studentů z OTH Amberg-Weiden (Robert Sötz, Vincent Struck, Saja Al-Motori, Caroline Bengart, Fabian Knobloch a Stefan Braunreuther) jedinečnou možnost pracovat v německo-českém týmu na realizování videomappingu, a rozšířit tak v mezinárodní inspirující atmosféře pod odborným vedením svá know-how. „Jsme skvělá parta, které to spolu ladí", říká plzeňský student Ondřej Líbal.

Účastníci letní školy umění ArtCamp a letní jazykové školy, pořádané Ústavem jazykové přípravy při ZČU, měli unikátní příležitost spatřit ukázku z plánovaného videomappingu při závěrečné párty letních škol, která se konala 25. července na zikkuratu u budovy Sutnarky.

Naposledy změněno středa, 06 listopad 2019 14:47