Akademici Plzeň vstoupí do nové sezony s novým vizuálem

středa, 28 srpen 2019 00:00

Hokejový tým studentů Západočeské univerzity a Lékařské fakulty Univerzity Karlovy vstupuje do nové sezony s řadou novinek. Jednou z nich je i nové logo, jehož autorkou je studentka magisterského navazujícího ateliéru Grafický design Kateřina Puncmannová.

„Základní prvek je silná dominantní litera A, která hrdě reprezentuje tým. Její stylizace má navodit pohyb hokejové puku. Prvky, které jsem navrhla v identitě, odkazují na rychlost, dravost a akčnost hokeje. Naše spolupráce s Akademiky stále probíhá, stanovuji manuál, podle kterého se budou uživatelé řídit", popisuje autorka vítězného návrhu. Kateřina sbírala ocenění už v roce 2017, kdy se svým obalem na malířskou štětku, získala ocenění ve vysokoškolské kategorii - Model Obaly Prize v soutěži Young Package.

V současné době se studentka druhého ročníku nejvíce věnuje zakázkám ve studiu Breisky, kde pracuje již čtvrtým rokem. Aktuálně například řeší redesign vizuální identity a webu organizace META, o.p.s. nebo spolupracuje na novém albu Tomáše Martínka aka TMA.

Další novinkou pro hokejový klub je podpis memoranda o spolupráci s plzeňskými Indiány. Akademici Plzeň jsou vůbec prvním univerzitním týmem, kterému se podařilo navázat oficiální spolupráci právě s extraligovým týmem. Více o memorandu čtěte zde.

Plzeňští Akademici také vstoupí do premiérového ročníku nové Univerzitní ligy hokeje. První utkání se odehraje 22. září v plzeňské LOGSPEED CZ Aréně, kdy se Akademici postaví proti budějovickým Black Dogs.

Naposledy změněno středa, 11 září 2019 08:31