Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara

nahoru >

Studentka ateliéru Užitá fotografie získala ocenění na fotografickém festivalu v Korei

čtvrtek, 19 září 2019 14:17

Tereza Kropáčová, studentka třetího ročníku magisterského ateliéru Užitá fotografie, získala v konkurenci 800 fotografií ze stovky světových univerzit ocenění na Incheon Photography and Film Festival.

 

Oceněná fotografie pochází z kolekce „Zdař Bůh", která vznikla v rámci klauzurní práce v letním semestru akademického roku 2017/2018 a zachycovala místa ve vesnici Nučice, kde autorka bydlí a kde dříve stávaly obrovské doly na železnou rudu. "Běžně se na těchto částech vesnice lidé pohybují, ale už jen hrstka z nich ví o jejich dávné minulosti. Studentka se snažila objevovat jak zbylé známky po těžbě, tak i krajinu, která pozůstalé stopy zahladila," popisuje práci vedoucí ateliéru Štěpán Grygar.

Součástí festivalu bylo slavnostní otevření výstavy 27. srpna, kterého se zúčastnily na dvě stovky fotografů, profesorů a studentů z celého světa. Do 15. září pak mohli návštěvníci shlédnout práce vedoucího ateliéru prof. Grygara a fotografie studentů Barbory Bačové, Viktora Chomiaka, Martiny Havlové, Ksenie Voekové a oceněné Terezy Kropáčové. 

Kurátorem výstavy a jedním z členů odborné komise byl významný fotograf a děkan prestižní Osaka University of Arts profesor Naoya Yoshikawa.

Naposledy změněno čtvrtek, 19 září 2019 14:55

FUD bile logocz

eu

evropská unie

evropský fond pro regionální rozvoj

investice do vaší budoucnosti

sociální sítě

facebook

instagram

youtube

 

adresa

univerzitní 28, 306 14 plzeň

www.fdu.zcu.cz

GPS: 49°43'30.7"N 13°20'54.7"E