Komponovaný večer "Radost ze svobody"

pátek, 20 září 2019 11:13

Plzeňská filharmonie, Ústav pro studium totalitních režimů a Sutnarka vás srdečně zvou na komponovaný večer, jenž bude prologem plzeňských podzimních oslav třicátého výročí Sametové revoluce a uskuteční se ve čtvrtek 17. října od 19:00 hodin na naší fakultě.

Třicáté výročí listopadových událostí z roku 1989 lze využít k zamyšlení nad současným stavem české společnosti, která je spojena s polistopadovým vývojem, mimo jiné tedy s hospodářskou a politickou transformací, stejně jako s budováním občanské společnosti. Étos listopadu 1989 dodnes vnímáme nejen díky vžité charakteristice – díky níž generace tehdejších pamětníků, ostatně i dnes ještě velmi mladých, s jistou nostalgií vnímají dny a týdny sametové revoluce jako něco mimořádného, co se již nebude (ve výše naznačené souvislosti nutno podotknout, že v našich) životech opakovat.

Program:
Ludwig van Beethoven:
Óda na radost (orchestrace Tomáš Ille)
Egmont, předehra, op. 84

Jan Hanuš:
Pražská nokturna pro komorní orchestr, op. 75
Plastic people: Perfect day
Antonín Dvořák: Můj domov, předehra, op. 62
My Home, Overture, Op. 62
Jindřich Brabec: Modlitba pro Martu

Svatopluk Schuller, průvodní slovo
Vendula Příhodová: sólo zpěv