Prezentace laureáta Ceny Ladislava Sutnara 2019

úterý, 05 listopad 2019 13:33

Fakulta designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni vás srdečně zve na prezentaci laureáta Ceny Ladislava Sutnara 2019.

Prezentace se uskuteční ve čtvrtek 14. listopadu 2019 od 10 hodin v místnosti LS312.

O své tvorbě pohovoří:

Pekka Loiri / FIN
Pekka Loiri je významnou osobností skandinávského, potažmo světového grafického designu. Je výraznou tvůrčí osobností se zaměřením na plakát, knižní design, obalový design, ale i logo a brand design. Výchozími body Loiriho designérské filozofie jsou jednoduchost a prostota. Je držitelem celé řady ocenění, mimo jiné Graphis Poster Gold Awards, Lahti Poster Biennial, Mexico Poster Biennial, Best Nordic Book Poster, The National Arts Councils State Award for Aplied Arts, The Finish Cultural Foundation Award, Grafia Platinum Award, ProCom Union Lifetime Achievement Award. Úctyhodná je rovněž jeho dlouholetá pedagogická činnost. Vyučoval na University of Art and Design – Helsinki (v současnosti Aalto University) a MG School Helsinky a hostoval na školách po celém světě. Z pozice předsedy Lahti Poster Triennial se významně podílí na propagaci grafického designu.

Více o všech laureátech Ceny Ladislava Sutnara 2019 naleznete zde.

Naposledy změněno středa, 13 listopad 2019 11:07