Výjimečný koncert s názvem Radost ze svobody připomněl třicáté výročí sametové revoluce

pondělí, 21 říjen 2019 00:00

Koncert se konal 17. října 2019 v prostorách Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni a na jeho organizaci se podílela Plzeňská filharmonie a Ústav pro studium totalitních režimů. Přímý přenos vysílal ČRo Vltava od 19:30 hodin.

Hudba v podání Plzeňské filharmonie pod taktovkou Chuheie Iwasakiho byla doplněna vizuálními efekty a performativními prvky, a zprostředkovala tak návštěvníkům atmosféru roku 1989. Jako spolutvůrci projekce a světelného designu se na programu podíleli studenti ateliéru Multimédií pod vedením Jana Morávka. Za aranžemi skladeb hledejme Tomáše Illeho.

Programem provázel Svatopluk Schuller a samotný večer otevřela Óda na radost, následovala Beethovenova předehra Egmont a poté zazněla Pražská nokturna Jana Hanuše, skladatele, který symbolizuje myšlenku svobody a který svým dílem i pro své občanské postoje patří podle tvůrců do programu večera. V druhé části komponovaného večera zazněly v podání Venduly Příhodové známé skladby Jednou budem dál, Perfect Day, Modlitba pro Martu nebo Havlíčku, Havle.

Večer v pozitivním duchu, který měl evokovat radost ze života, uzavřela skupina Moodshake hudbou ve stylu funky, soulu, R&B a jazzu.

Koncert "Radost ze svobody" byl již čtvrtým společný projekt zmiňovaných institucí. Předcházely mu koncerty Umělec a totalita, Únor 1948 a Mnichov 1938.

Fotoreport: Marie Leličová a Viktorie Součková

Krátký videozáznam z večera, jehož autorem je student Multimédií Onuralp Yildiz, najdete zde

Naposledy změněno středa, 06 listopad 2019 13:02