Noc vědy rozzářila budovu OTH Amberg-Weiden

pondělí, 28 říjen 2019 00:00

V pátek 25. října 2019 otevřela své dveře veřejnosti v rámci Noci vědy Ostbayerische Technische Hochschule (OTH Amberg-Weiden). Připomenula si tak zároveň 25. výročí svého vzniku.

Nespočet návštěvníků využilo této příležitosti a prohlédlo si moderní laboratoře a přednáškové místnosti. Součástí bohatého programu byl i videomapping nazvaný FUXI-KRAXI, který vznikl ve spolupráci studentů ateliéru Multimédií naší fakulty a studentů Fakulty elektrotechniky, médií a informatiky z OTH Amberg-Weiden.

Spolupráce začala již letos v létě, kdy nejprve naši studenti Sutnarky navštívili OTH Amberg-Weiden a v červenci se poté vybraní němečtí studenti zúčastnili kurzů Videotvorba a Designu světla v rámci letní školy ArtCamp. Právě na ArtCampu vznikla základní příběhová osa projekce, která vycházela z toho, jak vidí svoji Alma mater němečtí studenti a ze zkušeností našich studentů s výrobou obsahu pro velkoformátové projekce. Příběh celého videomappingu vychází z vizuální identity OTH Amberg-Weiden a zároveň si pohrává s podobou lišky jako symbolu moudrosti a dravosti. Tedy s vlastnostmi, které by měly být pro všechny studenty elementární. Za ateliér Multimédií se na projekci podíleli studenti Ondřej Líbal, Anna Marie Rohanová, Martin Hromádka, Jakub Nosek a Denisa Půbalová. Videomapping vznikl pod dohledem vedoucího ateliéru Multimédií Jana Morávka a Lukáše Kellnera.

„V letním semestru ještě společně s OTH Amberg-Weiden plánujeme technický workshop pro německé studenty zaměřený na ovládání a přípravu velkoformátové projekce," dodává k další spolupráci Lukáš Kellner.

Téměř desetiminutovou projekci, která nasvítila novou budovu weidenských poslucháren, naleznete v odkaze zde.

Naposledy změněno středa, 06 listopad 2019 14:46