Grafika roku 2019 se představí v Galerii Ladislava Sutnara

Nadace Hollar ve spolupráci s Fakultou designu a umění Ladislava Sutnara a nadací SUTNAR - NADACE RADOSLAVA A ELAINE SUTNAROVÝCH letos opět posouvá výstavu Grafika roku 2019 a Cena Vl. Boudníka z tradičních prostor pražského Obecního domu do Plzně, a sice do prostor Galerie Ladislava Sutnara.

vernisáž: středa, 10 červen 2020
od: čtvrtek, 11 červen 2020
do: sobota, 04 červenec 2020

Výstava ve své repríze představuje různorodé grafické práce, techniky a krásné autorské knihy a navštívit ji můžete až do 4. července. Zastoupeny jsou práce jak zavedených autorů, tak studentů z celé republiky.

Vernisáží vás provede video od studentů ateliéru Multimédií a studia MULTILAB (Onuralp Yildiz & Arseniy Aleinik) zde

Vystavující:
Ondřej Michálek, 25. laureát Ceny Vladimíra Boudníka

Mikoláš Axmann, Michal Babčák, Šimon Brejcha, Kryštof Brůha, Lenka Falušiová, Patrik Hábl, Jan Hísek, Jakub Honetschläger, Monika Immrová, Zbyněk Janáček, Ditta Jiřičková, Robin Kaloč, Jan Kocman, Bedřich Kocman, Jiří Kornatovský, Bronislava Bakule Malá, Saki Matsumoto, Petr Nikl, Jan Skácelík, Daniel Suška, Jakub Špaňhel, Rostislav Vaněk, Martin Velíšek, Alina Yessimbekova.

Studenti: Dagmar Dolíhalová, Veronika Hoppová, Sabina Kafková, Dana Kápičková, Petr Kubáč, Kristýna Legerská, Ivana Machová, Václav Nosek, Matěj Novotný, Bára Procházková, Tatsiana Byts, Karolína Vítková, Petr Voňka, Michaela Absolonová, Kristýna Bujárková, Barbora Dušátková, Bára Procházková, Tereza Šrámková, Andrea Štosková, Václav Záhorský.

Za autorskou knihu: Mikoláš Axmann, Renáta Fučíková, Iva Krupicová, Veronika Bílková, Patrik Braun, Tatsiana Byts, Barbora Dušátková a Lenka Novotná.

Kurátor: Jan Van Woensel

Foto: Kamran Julfayev