Díky Sutnarce se diváci dostanou na jeviště Divadla J. K. Tyla

úterý, 09 červen 2020 10:28

Nová scéna Divadla J. K. Tyla přišla po téměř dvouměsíční odmlce s netradičním programem DJKT s Vámi na jevišti. Každý z divadelních souborů připravil vlastní pořad s tím, že se odehraje v jediné premiéře nejprve pro sto, nyní už pro dvě stovky diváků. Přenosy těchto představení může kdokoliv sledovat díky Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara.

O živé streamy se v rámci spolupráce s divadlem postarali pedagogové, studenti a absolventi ateliéru Multimédií ze Sutnarky, kteří mají na starosti studio Multilab.cz"Naši ´koronavirovou´ zkušenost s live přenosy pro Cirk La Putyka A(live) jsme tak mohli zúročit na domácí půdě a hned pro největší scénu v Plzni. Představení se konají každou červnovou středu a Multilab zde zastupuje role kameramanské, střihačské a režii přenosů," uvedl pedagog ateliéru Multimédií Lukáš Kellner.

První dvě živá představení uvedl v rámci koncertu To nejlepší z matiné soubor muzikálu 20. května a 3. června poté soubor opery s programem STEINWAY GALA, a jsou tedy již minulostí. Máte ale jedinečnou příležitost sledovat ještě tři zbývající představení:

Ve středu 10. června bude na programu komponovaný večer baletního souboru. Pořad Z JEVIŠTĚ HLEDIŠTĚ ANEB BALET JE SILNÉ KOUZLO přesvědčí o tom, že balet má kouzelnou moc spojovat a přivést lidi na jedno místo, a to i v časech ne úplně radostných. O kvalitní kulturní zážitek se postarají Sara Aurora Antikainen, Gaëtan Pires, Richard Ševčík a další.

Činohra diváky 17. června přivede na jiné myšlenky autorskou inscenací Jaroslava Matějky SEVERNÍ VÁŠEŇ ANEB JAK SE ZKOUŠÍ KVALITNÍ ČINOHRA. V pořádně ironické taškařici uvidíte Libora Stacha, Michala Štěrbu, Kláru Krejsovou, Andreu Mohylovou, Janu Ondruškovou, Janu Kubátovou, Apolenu Veldovou, Zdeňka Janála, Jitku Česákovou a Martina Zahálku ml., který je zároveň i autorem hudby.

S cyklem mimořádných představení se divadlo rozloučí 24. června s MATINÉ LUKÁŠE ONDRUŠE.

Vstupenky na všechny speciální středeční programy jsou v prodeji on-line i na pokladně. Pokud budete chtít tyto pořady sledovat na dálku, odkaz na LIVE streamy bude připraven vždy před představením na webu DJKT i na Facebooku.

Naposledy změněno středa, 10 červen 2020 08:38