Magisterský ateliér grafického designu vystavuje v Nové síni

Ateliér grafického designu, magisterský stupeň vedený Kristinou Fišerovou a Rostislavem Vaňkem, srdečně zve do Galerie Nová síň v Praze na výstavu studentských prací. Vernisáž výstavy Sutnarka Graphic Works se uskutečnila ve středu 1. července od 18 hodin.

vernisáž: středa, 01 červenec 2020
od: čtvrtek, 02 červenec 2020
do: sobota, 25 červenec 2020

Ateliér grafického designu se zaměřuje na všechny aspekty grafické práce a připravuje studenty pro činnost v oboru jako samostatné tvořivé osobnosti s vlastní vizí, schopné zpracovat jakékoliv zadání do každého detailu. Ať již se jedná o tvorbu autorské abecedy – písma, které je nositelem funkce estetické i sdělovací, vizuálního stylu rozpracovaného do rozsáhlého manuálu a dotaženého do funkční realizace, reálné zakázky, rozsáhlé celky orientačních systémů nebo projekty volné, postavené na emoci diváka. Studenti zpracovávají technické úkoly, piktogramy, grafické značky, elementární abecedy, tématické úkoly i rozsáhlé soubory vizuální komunikace. Je kladen důraz nejen na profesní zvládnutí, ale i hledání experimentálních forem autorského výrazu. Ateliér si zakládá na svobodě tvorby opřené o naprosté zvládnutí grafického „řemesla".

Střídání různorodých témat během semestru umožňuje pohled na současný grafický design z rozdílných úhlů. Studium je postaveno na vzájemné diskusi ke společným úkolům a pozitivní konfrontaci. Své dílo musí umět obhájit každý člen funkčního kolektivu, který je součástí ateliéru. Nechybí důraz na promyšlenou koncepci každého návrhu, svobodné vyjádření, odvážná řešení, ale i odpovědnost k zadání.

Cílem výstavy Sutnarka Graphic Works je podat prostřednictvím souboru studentských děl objektivní obraz o šíři témat i kvalitě grafických řešení, kde dominuje multidisciplinarita autorů a autentičnost návrhů. V ukázkách individuality, rozmanitosti, neobvyklých řešení a diverzity přístupu studentů je hlavní síla celého sdělení výstavy, odkud věříme, že budou diváci odcházet potěšeni vizuálně i na duchu.

Fotila: Tereza Kropáčová