figurama 12

od: čtvrtek, 04 říjen 2012
do: neděle, 18 listopad 2012

Dvanáctý ročník výstavy Figurama 12
Ústav umění a designu Západočeské univerzity v Plzni, Fakulta restaurování v Litomyšli a občanské sdružení FIGURAMA, o. s.

si Vás dovolují pozvat
ve čtvrtek 4. října 2012 v 18 hodin
do Avalon Business Center, Poděbradova 1, Plzeň
na vernisáž výstavy

FIGURAMA 12

Ideálem lidské existence je rovnováha.
Motivem je víra, i ve vlastní schopnosti.

Třináct studentů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice bude prezentovat na výstavě FIGURAMA 12 v Plzni svoji kolekci dvaceti velkoformátových kreseb a maleb.

Práce vznikaly průběžně, během celého akademického roku, v rámci výuky Výtvarné přípravy a figurální kresby. Studium anatomie a následná aplikace ve výtvarné formě je součástí studijního plánu všech akreditovaných bakalářských programů Fakulty restaurování Univerzity Pardubice již od prvního semestru. Cílem této výuky je pochopení základní stavby lidského těla, jeho funkcí a plastické anatomie s následným využitím ve výtvarné praxi.

Fakulta restaurování Univerzity Pardubice se účastní projektu studentských výstav Figurama již třetím rokem. Na těchto výstavách mají studenti výjimečnou příležitost konfrontovat vlastní výtvarné úsilí s výsledky práce studentů ostatních výtvarně zaměřených vysokých škol. Celá akce poukazuje na silný výtvarný potenciál, který v sobě skrývá klasické téma figury ztvárněné těmi nejzákladnějšími výtvarnými prostředky jako je kresba či malba.

Výstavu zahájí prof. Boris Jirků
Výstava se koná v rámci programu VIII. mezinárodního Bienále kresby Plzeň 2012