Senzuality v čase

Výstava, konající se v rámci programu VIII. mezinárodního Bienále kresby Plzeň 2012 představí pozoruhodnou tvorbu Margity Titlové Ylovsky.

Těžištěm expozice bude kresba světlem, kresba rtěnkou, termovizní, kresba ve tmě a další duhy kresby.

Autorka, která má na kontě řadu zahraničních i domácích výstav (v roce 2006 také v Plzni),  vychází ve svých dílech ze vztahu lidského těla a přírody, z archetypálních znaků, dávných mýtů, tradičních symbolů; čerpá z hlubin podvědomí a přirozených instinktů.

Zároveň se však nevzdává analytického myšlení a zcela současných postupů a technik, vzpomeňme již zmiňovanou kresbu termovizí nebo výrazně barevný digitální tisk.

Ve svých objektech a instalacích pak pracuje s magnetickou, sluneční či vodní energií. Tvorba Margity Titlové Ylovsky, nesmírně bohatá na symbolické významy, bude v Galerii Ladislava Sutnara k vidění do soboty 13. října 2012.