Výstava Žena

Ve středu 21. listopadu 2012 v 19 hodin se v Galerii Ladislava Sutnara koná vernisáž fotografické výstavy s názvem Žena.

View the embedded image gallery online at:
vernisáž: čtvrtek, 15 listopad 2012
od: pátek, 16 listopad 2012
do: sobota, 15 prosinec 2012

Blížící se sklonek roku přináší do Galerie Ladislava Sutnara po několika měsících opět fotografickou tvorbu. Výstava, zahájená v rámci programu stejnojmenného mezinárodního fotografického sympozia, představí pestrou mozaiku různorodých fotografických projevů a pozoruhodných reflexí na dané téma – a to zejména díky širokému spektru i záběru vystavujících umělců: Barbory Bálkové, Veroniky Bromové, Zdeňky Hanákové, Jany Hojstričové (Slovensko), Libuše Jarcovjákové, Věry Kuttelvašerové-Stuchelové, Zuzany Zbořilové, Vojtěcha Aubrechta, Aristeidise Kontegeorgise (Řecko), Paula Kooikera (Holandsko) a Miro Švolíka.

Prostor Galerie Ladislava Sutnara však v tomto týdnu není jedinou příležitostí, jak se seznámit s tvorbou a názory hostujících tvůrců. Na půdě Ústavu umění a designu (na adrese Univerzitní 28, Plzeň) každý z nich představí své dílo během veřejné prezentace, a všichni se pak setkají v panelové diskusi ve čtvrtek 22. listopadu v 17 hodin. Během konzultací portfolií mohou zájemci naopak vyslechnout názor renomovaných fotografů na vlastní dílo a v rámci workshopů pod jejich vedením zdokonalit své schopnosti.

Celý program sympozia je určen pro studenty fotografie, zájemce o studium i širokou veřejnost a je také veřejnosti zdarma přístupný. Další informace včetně medailonů jednotlivých tvůrců je možné nalézt na adrese www.uud.zcu.cz/sympoziumzena